GAZETE SOKAK – Belçika’nın başkenti Brüksel’de, “Brexit ve Euro Bölgesi bütçesi” gündemiyle toplanan AB liderler zirvesinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı Fırat’ın doğusuna operasyon planı da gündeme geldi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, “Suriye’de hedef IŞİD olmalı” çağrısı yaptı.
Brüksel’de yılın son zirvesi için toplanan AB liderleri çıkmaza giren Brexit görüşmeleriyle, Euro Bölgesi reformu gündemiyle bir araya gelseler de, zirvede uluslararası dosyalar da gündeme geldi.

İkinci önemli konu olan Suriye dosyası üzerinde de görüş alışverişinde bulunduklarını kaydeden Macron, isim vermeden Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın Fırat’ın doğusuna askeri operasyon yapılacağı açıklamasına değindi:

“Zirvede Suriye’deki durumu da ele aldık. Suriye konusunda görüş alışverişi sırasında, IŞİD ile mücadele eden koalisyon güçlerinin ve onun müttefiklerinin dikkatini dağıtabilecek bazı askeri operasyon projelerinin gündeme geldiğini konuştuk. Bu aşamada Suriye’deki gerçek hedef olan IŞİD ile mücadeleye yönelme çağrısı yapıyorum” dedi. İZNEWS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...