AKP’de uzun yıllar çalıştıktan sonra Kürtlere yapılanlar nedeniyle istifa eden Ahmet Nazif Sarrafoğlu, “Biz Kürdüz dedik ama onlar bize bozkurt olun dediler ve vazgeçtik” diyerek HDP’nin seçim çalışmalarına katıldı.

Mezopotamya Ajans’tan Mehmet Şah Oruç‘un haberine göre; AKP içerisinde hem lise yıllarında hem de üniversite yıllarında farklı görevlerde çalıştıktan sonra istifa eden Ahmet Nazif Sarrafoğlu (25), Diyarbakır’ın Bismil ilçesinde HDP’nin yürüttüğü seçim çalışmalarına katılıyor. Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’nde okuduğu dönemde AKP Bilecik Gençlik Kolları Başkan Yardımcılığı görevinde bulunan Sarrafoğlu, AKP içerisinde 6 yıl boyunca aktif çalıştı. Sarrafoğlu, Efrin’e yönelik yapılan askeri operasyonla AKP’nin Kürtlere yönelik yaptığı zulme daha fazla dayanamayıp AKP’den istifa ettiğini söyledi.

‘DAHA FAZLA DAYANAMADIM’

AKP’nin yürüttüğü politikalar ile toplumu kutuplaştırdığını ifade eden Sarrafoğlu, “Erdoğan muhafazakar demokrat kimliğinden uzaklaşıp milliyetçi ve faşizan bir sisteme doğru yol alıyor. Kürtlere yönelik yapılan zulme daha fazla dayanamadım. İnsanları, tekçiliğe itemezsiniz. Allah’a şirk koşuyorsunuz. Gençtim, çocuktum hata yaptım” dedi.

‘TÜRKİYE HDP İLE RÖNENANS DÖNEMİNE GİRİYOR’

AKP’nin, toplumun dini hassasiyetlerini kendi çıkarları doğrultusunda topluma empoze etmeye çalıştığını kaydeden Sarrafoğlu, “Biz yeni uyandık. Kandırıldık. HDP toplum için siyaset yürütüyor, halkları kutuplaştırmıyor, bütünleştiriyor. Onun için HDP’nin seçim çalışmalarına katılıyorum” dedi.

HDP’nin geniş bir siyasi yelpazeye sahip olduğunu vurgulayan Sarrafoğlu, “HDP, dünya standartları üzerinde bir siyaset yürütüyor. Türkiye, HDP ile rönesans dönemine giriyor. İnsanlarda farklı umutlar yaratıyor” diye konuştu.

‘TOPLUM UYANDI’

AKP döneminde toplumun uyuşturulduğunu ifade eden Sarrafoğlu, “AKP içerisinde Türkçü ve Turancılar var. HDP içerisinde ise toplumun her kesimi var. HDP sayesinde toplum uyandı” şeklinde konuştu. Seçimden sonra da HDP’nin yürüttüğü çalışmalara katılacağını kaydeden Sarrafoğlu, AKP’ye oy verecek Kürtlere çağrıda bulunarak, “Üç hilale oy vermelerini onurlarına yediriyorsa, onurlarına kalmış. Biz Kürdüz dedik ama onlar bize bozkurt olun dediler ve vazgeçtik” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...