GAZETE SOKAK – Silvan’ın Gökçetevek Mahallesi’nde aileler arasında çıkan kavgada korucuların açtığı belirtilen ateş sonucu 6 kişi yaşamını yitirdi, 9 kişi yaralandı.

Diyarbakır’ın Silvan ilçesi Gökçetevek (Reşika) Mahallesi’nde iki ailenin karıştığı silahlı kavgada, korucuların açtığı ateş sonucu 6 kişi yaşamını yitirdi, 9 kişi yaralandı. İddialara göre, Gökçetevek Mahallesi’nde ikamet eden Enver Tekin, henüz belirlenemeyen nedenle Poyraz ailesi ile evlendirdiği kızı Gülşen Poyraz’ı merkeze bağlı Keklikdere (Teverzê) Mahallesi’nden evine geri getirdi. Bunun üzerine korucu oldukları belirtilen Poyraz ailesi bireyleri, gece saat 02.00’de Gülşen Poyraz’ı geri almak için Enver Tekin’in evine geldi. Burada iki aile mensupları arasında çıkan tartışma kısa sürede silahlı kavgaya dönüştü. Korucu olduğu öğrenilen Poyraz ailesi fertleri, iki aileyi barıştırmak için olay yerine gelen yurttaşları da silahla taradı.

Taramada, Aziz (22), Halise, Gökhan (22) ve Münevver Narin ile Edip Okraş ve Süleyman Eleftoz yaşamını yitirdi, Teğmen Yapıcı, Ferhat Tekin, Münevver Bağlı ile Ferhat, Felhat, Mevlüt, Cevat, Dukhan ve Mehmet Narin yaralandı.

Yaralılar, mahalleye çağrılan ambulanslarla Silvan ve Diyarbakır’daki çeşitli hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındı.

Olay yerine sevk edilen askerler de mahalleye giriş çıkışları kapatarak, olay yerinde inceleme yaptı.

Askerlerin, M.P. adlı kişiyi gözaltına aldığı belirtildi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...