GAZETE SOKAK – Dünya genelinde artış gösteren koronavirüs vakaları Ortadoğu ülkelerinde hızla yayılırken, vaka sayıları İsrail’de 19, Mısır’da 15, Katar’da 11 olarak kaydedildi.

Çin’de ortaya çıkarak dünya ülkelerine yayılan yeni tip koronavirüs (Kovid-19) Ortadoğu ülkelerinde artış göstermeye devam ediyor.

İsrail Sağlık Bakanlığı, ülkede 2 yeni koronavirüs vakası tespit edilirken, toplam vaka sayısının 19’a ulaştığını açıkladı.

Orta İsrail’de tespit edilen 2 yeni vakanın da 50’li yaşlarda olduğu ifade edildi. Bakanlık açıklamasında, hastalardan birinin 27 Şubat’ta Madrid seyahatinden döndüğü belirtilirken, diğerinin ise 4 Mart’ta Zürih’ten döndüğü ifade edildi.

Öte yandan, Mısır Sağlık Bakanlığı ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) ise ortak bir açıklamada bulunarak, Nil boyunca Aswar kentinden, turistik bir şehir olan Luxor’a giden bir yolcu gemisinde çalışan 12 kişide koronavirüs tespit edildiğini duyurdu.

Yetkililer, virüs tespit edilen kişilerin gemide işçi olduğunu belirtirken, virüsün kaynağının ise Tayvanlı bir turist olduğunu düşündüklerini ifade etti. Tespit edilen 12 yeni vakanın ardından ülke genelinde vaka sayısı 15’e yükseldi.

Aynı zamanda Katar Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, 3 kişide daha koronavirüs tespit edilirken, ülkedeki toplam vaka sayısı 11’e yükseldi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...