OKTAY CANDEMİR

*Bizim mahallenin imamı dün camiden mikrofonlarından konuşuyor: “Ve’l kuvvet-ül mümin virüs. Hem sıkka huzu bin el safa. na mevdu bin şerrül’bela!” (!)

Yani diyor ki, “Virüs belasının hava sıcaklığı ile bir ilgisi yoktur. Sakın buna inanmayın”

İmam mısın, Ordinaryüs Doktor musun be adam! Sen dua et dua!
Camilerde ezan başına bir imam atanınca ve maaş da 6 milyar olunca kendilerini Doktor Debakey sanmaya başladılar.

*AVM’ler açılacak diyorlar da usta, küçük esnaf ne olacak? Diye soranlar… Merak etmeyin ‘Size olan daha önce olmuştu’ da haberiniz mi yoktu. Yeni bir şeymiş gibi şey etmeyin şimdi.

Sahi ya, bizim mahalledeki bakkalda, dükkanının adını Serhat AVM yapmış. Onun durumu ne olacak?

Kentin tüm insanlarını iki AVM’de toplarsanız eğer, işte Korona o zaman patlar.

*MÜJDE! 11 Mayıs’ta berberler açılacakmış… Demek ki hala berberleri kapalı zannedenler var? (!)

  • Şu ‘Amerikan tıraşı aslında Kürt tıraşıdır’ diye cilalı taş devrine kadar giden tartışma da bir bitse millet olarak rahat edeceğiz. Amerikalılar umarım bu tartışmayı fazla ciddiye almıyorlardır, yoksa işimiz yaş.
    Tas tıraşını ABD bizden çalmış da, ismini Amerikan tıraşı koymuş diyenler var. Sanki çok matah bir tıraş da, neredeyse ABD ile savaşa gireceğiz. Hep dış güçlerin oyunları bunlar, Kürtleri ABD ile savaştırmak için fitne çıkarıyorlar. Ben bu tıraşın Kürt tıraşı olduğu tezini ısrarla savunanların hiç o şekilde tıraş olduğunu da görmedim.
  • *Yeşil tabloda ki vaka ve ölü sayısı azalınca bir rehavet, bir rehavet ki sorma. Dün sokakta gördüm. Evden kalan kimse yoktu, sosyal mesafe yoktu. Çok aceleciyiz çok, sanki korona bitse gidip atomu parçalayacağız. Biterse ben biliyorum ne olacağını, (Öngörüm çok iyidir) (!)… İlk gün okey salonları tıka basa dolu olacak, şimdiden söyleyeyim.
  • *Bakın bitti falan sanmayın, asıl dikkat edilmesi gereken günlere giriyoruz. Bitişe doğru yeni bir dalga ile karşı karşıya kalmayalım. Biraz daha sabır lütfen.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...