Oktay CANDEMİR’in yazısı

31 Mart seçimleri biteli 1 ay oldu. Daha önce kayyum olan Valiler ve Kaymakamlar, kendi makamlarına geri döndüler diye düşünürken bu defa da karşımıza yeni bir sorun çıktı.

Döndükleri makamlarında şimdi HDP’li belediyelere muhalefet yapmaya başladı.

HDP belediyeleri, kayyumlardan kalan borcu açıkladığında Van Valiliği, kendi resmi sitesinden yanıt verme gereği duyuyor…

Büyükşehir Belediyesi biboardlara kayyum dönemine ait borçları astı diye, Valilikten karşı hamle ile kentin muhtelif yerlerine ‘bizden kalan borç o kadar değil, bu kadar’ şeklinde yazılar asıyor.

Bir şehrin en büyük mülki amirleri işi gücü bırakmış HDP ile mesai harcıyorlar.

31 Mart seçim sonuçlarına yönelik bir tahammülsüzlük mü var bilmiyorum ama bu davranışlar bu kentin yararına değil.

Bırakın HDP’li Belediyeler çalışsın…

HDP’li belediyeleri yıllardır hizmet yapmamakla eleştiriyorlar ama ben mülki amirlerin HDP hizmet versin diye hiç destek olduğunu görmedim…Hep hizmet üretmesini engelleyen mülki amirler gördüm.

Siz kayyum olarak atandığınızda yaptıkları hizmetler için teşekkür mü ettiniz de, şimdi HDP’nin seçimle değil, İçişleri Bakanlığı tarafından atanan siz kayyumlara teşekkür etmesini bekliyorsunuz.

Siz HDP belediyeleri yokken dahi 2.5 yılda 10 defa ‘DBP den bu kadar borç devraldık’ açıklamasını yaptığınızda HDP çıkıp sokaklara yazılar mı yazdı.

Nedir sizi borçlar konusunda bu kadar endişelendiren, Ben bunu anlayamıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...