GAZETE SOKAK – Mardin’deki kayyum karşıtı eylemlerin ilk gününden bu yana alanları terk etmeyen ve attığı her zılgıt ile eylem alanını canlandıran 57 yaşındaki Şükriye Ökmen, “zulüm” diye nitelendirdiği uygulamaya karşı, “Ya kazanacağız ya kazanacağız. Başka çare yok” dedi.

İçişleri Bakanlığı kararıyla Mardin, Diyarbakır ve Van büyükşehir belediyelerine kayyum atanmasına karşı birçok kentte başlatılan protesto eylemleri 12’nci gününe girdi. Bu noktalardan biri olan Mardin’de kayyum karşıtı eylemlere ilk günden bu yana aralıksız katılan isimlerden biri de 57 yaşındaki Şükriye Ökmen. Polisin tazyikli su ve gazlı müdahalesine rağmen geri adım atmayan Ökmen, eylem alanlarında attığı zılgıtı ve başına bağladığı renkli yazması ile dikkat çekiyor. Her eylemde objektiflerin ilgi odağı olan Ökmen, HDP İl binası önünden Karayolları Parkı’na taşınan eylemlerde zılgıtlarıyla alanı canlandıran isimlerden birisi.

‘OY VERDİKLERİMİ YALNIZ BIRAKAMAM’

Belediyelere kayyum atandığını duyar duymaz Savur ilçesinden büyükşehir belediyesinin önüne gelen Ökmen, “zulüm” olarak değerlendirdiği uygulama karşısında mücadele etmekten vazgeçmeyeceğini vurguladı. Ökmen, “Oyumu verdiğim seçilmişleri yalnız bırakmamak için ilk günden itibaren belediye önüne geldim. Bu belediye bizim belediyemizdir. Başkanlarımız bizim seçtiğimiz insanlardır. Onları yalnız bırakamayız. Kendi iradem için, bizim için buradayım. Bugün onlarca kişi değil yüzlerce kişiyle birlikte mücadele etmek istiyorum” sözleriyle mücadeleyi yükseltme çağrısında bulundu.

Belediyeye kayyum atandığı 19 Ağustos’ta darp edildiklerini kaydeden Ökmen, “Hep birlikte binlerle mücadele etmek istiyoruz. Kayyuma karşı binlerle mücadele edelim istiyorum. Bizim seçtiğimiz insanlar daha iyidir. Kim iyiyse onun peşindeyiz, onun için mücadele ederiz” diye konuştu.

‘ZULME KARŞI 40 YILDIR DİRENİYORUZ’

Yıllardır zulme karşı elinden geldiğince mücadele ettiğini ifade eden Ökmen, şöyle devam etti: “40 yıldır elimden geldiğince mücadele ediyorum. Ne kadar zulüm olsa biz o kadar direniyoruz. Herkese zulüm yapılıyor. Zulüm edilenlerden daha iyi değiliz. Onlar için mücadele etmeye de devam edeceğiz. Ya kazanacağız ya kazanacağız. Başka çare yok. Mutlaka kazanacağız. Mücadelemiz boşa çıkmayacaktır.” MA / Aydın Atay – Ahmet Kanbal

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...