GAZETE SOKAK – Mardin’de kayyum protestolarını takip ederken gözaltına alınan 5 gazeteci, kendilerine çıplak aramanın dayatıldığını ve olası gelişen olayların kamuoyuna yansımasının engellenmesi amacıyla gözaltına alındıklarını aktardı.

Kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi önünde yapılan protesto eylemlerini takip ederken gözaltına alınan ajansımızın muhabirleri Ahmet Kanbal ve Mehmet Şah Oruç ile Jinnews muhabiri Rojda Aydın, gazeteciler Nurcan Yalçın ve Halime Parlak akşam saatlerinde avukatları ile görüştü.

‘ÖNCE DARP SONRA KELEPÇE’

Mardin İl Emniyet Müdürlüğü TEM Şubesi’de tutulan gazeteciler, polis müdahalesi sırasında bazı yurttaşların darp edilirken görüntülerini çektikleri sırada gözaltına alındıklarını aktardı. Gözaltı sırasında darp edildiklerini kaydeden gazeteciler, ters kelepçeyle gözaltına alındıklarını ve kelepçelerin sıkıldığını belirtti. Gözaltı sırasında çıplak aramanın dayatıldığını dile getiren gazeteciler, ayrıca kayyum protesto haberlerinin kamuoyuna yansımaması için gözaltına alındıklarını ifade etti. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...