GAZETE SOKAK – Güçlükonak’ın Fındık Belediyesi’ne kayyum atandıktan sonra, sular kesildi ve çöpler yerde kaldı. Kayyumun bir yılı aşkın süredir sadece 4-5 kez ziyaret ettiği belediyenin yönetimi, 2014 seçimlerinde halk tarafından seçilmeyen AKP’nin adayına teslim edildiği kaydedildi.

Şırnak’ın Güçlükonak ilçesine bağlı Fındık Belde Belediyesi’ne, İçişleri Bakanlığı tarafından 18 Ocak 2017 tarihinde kayyum atanan İlçe Kaymakamı Osman Demir, halkı kamusal tüm hizmetlerden mahrum baraktı. Geçtiğimiz haftalarda kayyumu değişen beldede, en önemli sorunların başında uzun süreli su kesintileri ve toplanmayan çöpler geliyor.

KESİNTİLER YENİDEN BAŞLADI

Yaklaşık 300 hanenin bulunduğu beldede, geçtiğimiz günlerde gündeme gelmesinin ardından birkaç günlüğüne çözüme kavuşan su kesintisi yeniden başladı. Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) yönetimindeyken 2 günde bir kesilen su kayyum atamasından sonra 12 günde sadece birer saat akmaya başladı. Çeşmelerden eşek sırtında su taşıyan yurttaşlar, hakları olan suyun askeri karargahlara bağlandığını dile getirmişti.

ÇÖPLER GÜNLERCE TOPLANMIYOR

Su kesintisinin yanı sıra, çöplerinin günlerce toplanmadığını aktaran belde halkı, çevreye yayılan kötü kokulardan yaşamlarının zorlaştığını ifade ediyor. Halk çözüm olarak, belde dışında kullanılmayan arazilere çöpünü dökülüyor.

19 AY BOYUNCA SADECE 4-5 KEZ BELDEYE UĞRADI

Mardin Vali Yardımcılığı görevine tayini çıkan belediye kayyumu Osman Demir’in bugüne kadar sadece 4-5 kez ziyaret ettiği beldede, ara sokaklardaki yolların birçoğu kendi haline terk edilmiş durumda. DBP’li belediye döneminde parke taşlarıyla döşenen yollar dışında, kayyum atamasının ardından ciddi bir yol çalışmasının yapılmadığı gelen şikayetlerden.

HALKTAN VETO YİYEN AKP’Lİ YÖNETİYOR!

Belediye yönetiminin ise, 2014 yerel seçimlerinde AKP’den aday olan Abdulselam İmre’ye teslim edildiğini savunan belde halkı, bu durumdan rahatsızlık duyuyor. Belde halkı, hizmet olarak şimdiye kadar sadece bir park yapıldığını vurguladı. (MA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...