GAZETE SOKAK – Kayyum atanan Mardin Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz ay ihaleye çıkardığı ancak alıcı bulamayan bir taşınmazı düşük bir fiyat üzerinden yeniden ihaleye çıkarıyor.

İçişleri Bakanlığı tarafından 17 Kasım 2016 tarihinde Mardin Büyükşehir Belediyesi’ne kayyum olarak atanan Vali Mustafa Yaman, yaklaşan 31 Mart yerel seçimleri öncesi 900 milyon TL civarında borçlandırdığı belediyeye ait taşınmazları satmakta ısrarcı. İstanbul’un Fatih ilçesine bağlı Seyitömer mahallesindeki 420 metrekarelik kullanım alanı bulunan 5 katlı belediye binasının, geçtiğimiz ay alıcı bulmaması üzerine yeniden satışa çıkarıldığı öğrenildi.

Daha önce belediye tarafından ihale usulüyle kiraya verilen ve şu anda rehabilitasyon merkezi olarak kullanılan bina için belirlenen 3 milyon 133 bin 930 TL’lik muhammen bedeli ise, 2 milyon 816 bin 370 TL’ye düşürüldü. Binanın satışı için bugünlerde ihale yapılması bekleniliyor.

6 ADET TAŞINMAZ SATILDI

Bunun yanı sıra, daha önce ihaleye çıkarılan 6 belediye taşınmazının satışlının yapıldığı öğrenildi. Belediyenin, Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan avlulu kargir evi arsası ile birlikte 1 milyon 97 bin 556 TL’ye, 5 adet arsayı ise toplamda 1 milyon 318 bin 851 TL’ye elden çıkardığı belirtildi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...