GAZETE SOKAK – Uluslararası haber yapan İtalya kaynaklı MCM News’in haberine göre Papa Francis’te de koronavirüs tespit edildi. Son dönemde bazı toplantıları ve törenleri kaçıran Papa ve iki yardımcısında koronavirüs olduğu iddia edildi.

Papa Francis, ‘hafif bir rahatsızlık geçirdiği’ gerekçesiyle 3 gün önce Roma’daki programını iptal etmişti. Francis’in öksürürken çekilen görüntüleri ise İtalya’daki koronavirüs salgını nedeniyle tartışma yarattı. Sosyal medyada çok sayıda kişi Francis’in koronavirüse yakalanmış olabileceği şüphesini dile getirdi.

Vatikan, Papa Francis’in rahatsızlık nedenini açıklamadı ancak Papa’nın İtalya’da patlak veren koronavirüse yakalanmış olabileceği iddialarını Vatikan Basın Sözcüsü Matteo Bruni reddetti. Papa’nın hafif bir rahatsızlık geçirdiğini dile getirdi.

3 BİN KİŞİ KORONAVİRÜSTEN ÖLDÜ

Dünya genelinde koronavirüse yakalanan kişi sayısı 86 bin 983 olarak açıklandı. Yine dünya genelinde ölü sayısı 2 bin 979 olarak dikkat çekiyor.

Ölenlerin 2 bin 761’i Hubei’den, 43’ü İran’dan, 29’u İtalya’dan, 17’si Güney Kore’den 8’i ise Pekin’den. Kaynak: Bir Gün

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...