GAZETE SOKAK – Kartal’da çöken binadan yaralı kurtarılanlara ilişkin açıklamada bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hayatını kaybedenlerin sayısının 15’e yükseldiğini bildirdi.

İstanbul Kartal’da çöken binadan yaralı kurtarılan vatandaşlara ilişkin açıklama yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, hayatını kaybedenlerin sayısının 15’e yükseldiğini bildirdi. Koca, “İki gün önce yaşanan elim hadise hepimizi derinden üzdü. Hayatını kaybeden 15 vatandaşımız oldu. 14 vatandaşın tedavileri devam etmekte. Vefat eden vatandaşlara Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı ve yaralı vatandaşlarımıza da acil şifalar diliyorum. 14 Yaralı vatandaşımız ile ilgili bir vatandaş taburcu edildi. 13’ünün tedavileri devam etmekte. 13 hastanın 7’si yoğun bakımda, 6’sı servislerde takip ediliyor.” dedi.

Enkazda arama-kurtarma çalışmaları devam ediyor. Orhantepe Mahallesi Bankalar Caddesi Sema Sokağı’nda çöken binanın beton parçaları vinç yardımıyla kaldırılırken, bazıları da kesiliyor. Arama ve kurtarma ekipleri çalışmalarına hız verirken aynı zamanda sık sık, ‘sessiz olun’ anonsları yapılıyor. Çok sayıda itfaiye ve ambulansların hazır bulunduğu sokakta arama kurtarma ekiplerinin bekleyişi de sürüyor. Aileler ise, kriz masasının kurulduğu Çakabey İmam Hatip Ortaokulu’nda hem taziyeleri kabul ediyor hem de yetkililerden gelecek haberleri bekliyor. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...