Ayetullah ULUTAŞ

GAZETE SOKAK – Önceki yazımda ‘Cimere yazıyorum ses seda yok demiştim.’ Cimer sonunda kısa bir cevap verdi. Cimere yazdığım yazıyı sizlerle paylaşmak istiyorum:

“Sayın Cumhurbaşkanı, size Batman’dan yazıyorum. Esnafın ve ülkede yaşayan halkların sorunlarını size aktarmak istiyorum. Ülkemizde ciddi şekilde varlığını hissettiğimiz bir EKONOMİK KRİZ yaşanmaktadır. Esnaf kredilerini ödeyemiyor, faturalarını yatıramıyor. Yatıramadığı için, hem bankalar hem de elektrik ve doğalgaz gibi şirketlerin ‘elektriğinizi, gazınızı keseriz. Sizi karanlıkta bırakırız. Sizi soğukta gazsız bırakırız’ gibi tehditleriyle baş başa bırakmışsınız. Büyük maddi kayıplar yaşanmaktadır. Şirketlerin zulmüne seyirci kalmayın. Yazıktır, günahtır ve büyük vebaldir. Bunun hesabını veremezsiniz. Halkların vicdanında yargılandığınızı size hatırlatmak isterim. Halkların sorun ve sıkıntılarını size aktarmayı kendime görev addediyorum. İnsanca yaşamak her ferdin hakkıdır. Bunu halklarımıza çok görmeyin. Halkları karanlıkta bırakmak sosyal hukuk devleti açısından vahim bir durumdur.

İnsanların temel ihtiyaçlarının kısıtlanması ve maddi olanaklarının olmamasından dolayı; insanları cezalandırmayı karanlığa mahkum etmeyi nasıl izah edebilirsiniz?

Elektrik ve Doğalgaz faturaları yatırılmadığı için Elektrik ve Gaz kesilmesinden dolayı psikolojik travma geçirttiğiniz insanlar, emin olun ki intihara sürüklüyorsunuz.

Zor günlerinizde imdadınıza yetişen halk nasıl ki yanınızda durduysa; siz de devlet olarak halkların yanında yer alın. Şirketlerin tarafında yer almayın. Halkları şirketlere ezdirmeyin. Kesintilerden sonra açma kapama bedeli saçmalığına da son verin. Faturalar üzerinde haksız kazanca dur deyin” diye ‘Cimere’ yazdım.
Cimer’den gelen tek satırlık cevabı da sizlerle paylaşmak istiyorum:

“Görev alanımızda olmadığından dolayı görüş ve önerileriniz EPDK’ ya devredilmiştir” diye cevap geldi.

EPDK’ ya yazdım ve hatta yazmaya devam edeceğim ta ki sonuç alınca ya kadar. İnsanlar karalıkta ve soğukta kalmasınlar diye mücadele edeceğim. Ta ki şirketler politikalarını değiştirip. İnsanlara insanca muamele yapıncaya dek… Halkların enerjisi yerine, “KAPATIN SARAYIN IŞIKLARINI ÜLKEM AYDINLANSIN…”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...