GAZETE SOKAK – Kadınlar Birlikte Güçlü, Rabia Naz şahsında öldürülen bütün çocuklar için yaptıkları eylemde, “Erkek adalet değil gerçek adalet gelinceye dek bu sokakları terk etmeyeceğiz” mesajı verdi.

Kadınlar Birlikte Güçlü, Giresun’un Eynesil ilçesinde şüpheli bir şekilde hayatını kaybeden 11 yaşındaki Rabia Naz Vatan şahsında öldürülen bütün çocukların sesi olmak için Karşıyaka iskelesi önünde bir araya gelerek basın açıklaması düzenledi. Eylemde, “Katillerden hesabı kadınlar soracak” ve “Erkek adalet değil gerçek adalet” sloganları atıldı.

Kadınlar adına açıklama yapan Hivda Selen, “İsyanımızı alıp geldik. Tacize, tecavüze ve çocuk cinayetlerine karşı adalet istiyoruz. Rabia’yı katledenlerin Ensar Vakıf’larında onlarca çocuğa tecavüz edenlerle ve Berkin Elvan, Ceylan Önkol, Veysel Atılgan, Uğur Koymaz, Eylül Yağlıkara, Leyla Aydemir, Oğuz Arda Sel, Alan Kurdi, Ömer Faruk Sever’i ve daha birçok çocuğu katledenlerle aynı zihniyette. Bu çocukların kimisi mülteci olduğu için, kimisi çocuk işçi olduğu için, kimisi de erkek şiddetine maruz kalarak katledildi” dedi.

‘ÇOCUKLAR İÇİN ADALET’

Rabia Naz’ın babasının “deli” iddialarıyla hastaneye kapatılmasını hatırlatan Selen, “İşte bu iktidarın ve erkek yargının adalet karşısındaki gerçek yüzüdür. Bizler burada katledilen bütün çocuklar için adalet istiyoruz ve erkek adalet değil gerçek adalet gelinceye dek bu sokakları terk etmeyeceğiz” diye konuştu. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...