Adalet Bakanlığı, İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel ve 10 yönetim kurulu üyesi hakkında soruşturma izni verdi.

GAZETE SOKAK – Adalet Bakanlığı, İzmir Barosu Başkanı Özkan Yücel ve 10 Yönetim Kurulu üyesi hakkında, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş’a yönelik açıklamaları nedeniyle soruşturma izni verdi. Adalet Bakanlığı Ceza İşleri Genel Müdürlüğü, Cumhurbaşkanlığı İletişim Merkezi’ne iletilen şikayetler üzerine verilen soruşturma iznini, İzmir Barosu’na bir yazıyla tebliğ etti.

İzmir Barosu kendilerine açılan soruşturmayı resmi Twitter hesabından duyurdu. Sanal medya hesabı üzerinden baro tarafından yapılan açıklamada, “Baro Başkanımız Av. Özkan Yücel ile Yönetim Kurulu Üyelerimize Soruşturma Açıldı. İzmir Barosu’nun sesini soruşturmalarla, yargılamalarla, cezalarla kısamayacaksınız. Vazgeçmeyeceğiz, teslim olmayacağız, biat etmeyeceğiz” denildi.

‘SESİMİZİ KISAMAYACAKSINIZ’

“Sesimizi Kısamayacaksınız” başlıklı yazılı açıklama yapan İzmir Barosu Başkanlığı, “Her geçen gün daha da su yüzüne çıkan mafya siyaset ilişkilerine, yolsuzluk ce usulsüzlüklere dair hiçbir ses çıkaramayan savcıların, hukuku siyasetin esiri haline getirmiş Adalet Bakanlığı’nın, konu evrensel hukuk ve Cumhuriyet değerlerini korumaktan başka gayesi olmayan İzmir Barosu yöneticileri olunca takındığı tavır, ülkemiz hukukunun düştüğü içler acısı halin açık göstergesidir” dedi.

‘BİAT ETMEYECEĞİZ’

İzmir Barosu’nun sesinin soruşturmalar, yargılamalar ve cezalarla kısılamayacağı vurgulanan açıklamada, “Adınız önünde yer alan ‘adalet’ ifadesinin hilafında yaptığınız her işlem, görevinizi ihmal edip, kötüye kullandığınız her hukuki muamele, tarih boyunca bir utanç vesikası olarak sizleri takip edecektir. Ülkemizin en büyük ihtiyacı haline gelen adalet ve hukuk devleti için yılmaz bir kararlılıkla mücadele etmeye devam edeceğiz. Vazgeçmeyeceğiz, teslim olmayacağız, biat etmeyeceğiz” ifadeleri yer aldı. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...