GAZETE SOKAK – Irak istihabaratı, IŞİD mensuplarının, örgüt lideri Ebubekir Bağdadi’nin doğrudan talimatıyla Türkiye, Sudan ve Kuzey Afrika’ya doğru kaçtığını bildirdi.

İstihbarat Birimi Başkanı ve İstihbarat ve Anti-Terör Birimi Genel Müdürü Ebu Ali Besri, basına yaptığı açıklamada, Ebubekir Bağdadi’nin Suriye’nin batısında bir bölgede saklandığı bilgisini paylaştı.

Ebu Ali Besri, “Ebubekir Bağdadi olarak bilinen IŞİD lideri Ewad Samarrayi’nin doğrudan talimatı üzerine birçok emir Türkiye, Sudan ve Kuzey Afrika’ya kaçtı. Bazı IŞİD’lilerde aileleri ile birlikte Kuzey Suriye’nin Haseke vilayetindeki El Hol kampında kalıyor” dedi.

IŞİD’in Suriye’nin İdlib vilayetindeki varlığıyla ilgili de uyarıda bulunan Besri, “Onlar bölgenin güvenliği açısından bir başka tehdit olacaklar” ifadesini kullandı.

Besri’nin açıklamasını yayımlayan Irak Haber Ajansı da önümüzdeki günlerde Bağdadi’yle ilgili teyit edilmiş son bilgilerin ve Bağdadi’nin kısa süre önce görevlendirilen yeni yardımcılarının paylaşılacağını bildirdi. İZNEWS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...