GAZETE SOKAK – CENTCOM Komutanı Votel, Suriye’de IŞİD’in yenilmeye yakın bile olmadığını ve çekilme kararını doğru bulmadığını söyledi
General Joseph Votel, CNN International’a yaptığı açıklamada, bölgedeki ABD destekli güçlerin IŞİD ile tek başına mücadelede henüz yeterli olamayacağını vurgulayarak, “Açıkçası şu dönemde askeri tavsiyem askerleri geri çekmek yönünde olmazdı. Halifeliğin hala liderleri var, savaşçıları var, işbirlikçileri ve kaynakları var. Dolayısıyla bu şebekeyle mücadeleye devam etmek için askeri baskının devam etmesi gerekiyor.

‘IŞİD’i tamamen yendik’ diyebilmem için IŞİD’in ABD’ye veya müttefiklerine hiçbir kumpas ve doğrudan saldırı yapamayacaklarından emin olmam gerekiyor. Hala çok güçlü bir ideolojileri var, o yüzden de hala ilham uyandırabiliyorlar.

Suriye Demokratik Güçleri ABD desteği devam etmeden bu terör örgütünü yenemez. Hala bizim olanak sağlamamıza ve desteğimize ihtiyaçları var.

Votel daha önce ABD Başkanı Donald Trump’ın Suriye’den birlikleri geri çekme kararını verirken ‘kendisine danışılmadığını’ söylemişti. İZNEWS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...