GAZETE SOKAK – İran’ın Irak sınırına yakın Kirmanşah vilayetinde 6.4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremde can kaybı olup olmadığına dair henüz bir açıklama yapılmadı.

İran’ın batısındaki Kirmanşah vilayetinde deprem meydana geldi. Depremde can kaybı olup olmadığına dair henüz bir açıklama yapılmadı. Yerin 7 kilometre derinliğinde meydana gelen depremin büyüklüğü 6.4 olarak ölçüldü.

Yerel kaynaklardan paylaşılan görüntülerde, depremin bazı binalarda yıkıma neden olduğu görülüyor.

Irak-İran sınırında 6,4 şiddetinde deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesinin verilerine göre, Türkiye saatiyle 19.37’te merkez üssü İran’ın Kermanşah vilayetinde 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Derinliği 7 kilometre olan depremin 160 kilometre uzaktaki Irak’ın başkenti Bağdat’tan da hissedildiği bildirildi.

Tahran Üniversitesi Jeofizik Enstitüsü Sismoloji Merkezinden yapılan açıklamada, merkezi Kermanşah eyaletine bağlı Serpol Zehab kırsalında 6,4 büyüklüğünde deprem meydana geldiği belirtildi. Yerel saatle 20.07’de kaydedilen depremin, yerin 7 kilometre derinliğinde gerçekleştiği bildirildi. Yetkili makamlardan şu ana kadar ölen ya da yaralanan kişi sayısına ilişkin açıklama yapılmadı.

Geçtiğimiz yıl İran’ın Kirmanşah vilayetinde meydana gelen 7.3 büyüklüğündeki deprem, İran’da 620 kişinin ölümüne ve 12.000’den fazla kişinin yaralanmasına, Irak’ta da 8 kişinin hayatını kaybetmesine yol açmıştı. Yaşanan depremde 30.000 ev de zarar görmüştü. İZNEWS

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...