GAZETE SOKAK – 31 Mart yerel seçimlerinde HDP’den Van’ın İpekyolu ilçesinde Belediye Eşbaşkanı seçilen Azim Yacan bazı medya organlarında yayınlanan ‘İpekyolu Eşbaşkanlarına mazbata verilmeyecek’ başlıklı asılsız haberlere sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Yapılan uydurma haberlerle ilgili sosyal medya hesaplarında açıklama yapan İpekyolu Belediye Eşbaşkanı Yacan, gazetecilik ilkelerinden uzak ve HDP karşıtı yapılan bu uydurma söylentilerin gerçeği yansıtmadığını ifade ederek şöyle dedi:

“Bugün paylaşılan haberler ve YSK kararları doğrultusunda açıklama yapma gereği duyulmuştur. Kanun Hükmünde Kararname ile ihraç edilen Belediye Eş Başkan adaylarına mazbatalarının verilmeyeceği yönündeki YSK kararı kabul edilebilir olmamakla birlikte hukuk dışı bir karardır. Ancak paylaşılan haberlerde İpekyolu Belediye Başkanlığı’na ilişkin de mazbataların verilemeyeceği yönünde paylaşımlar yapılmıştır. İpekyolu Belediye Eş Başkan Adaylarının KHK ile ihracı da söz konusu değildir. KHK ile İhraç olmuş ya da olmamış birçok kazanılmış belediyemize aynı tavır sergilenmektedir. YSK’nın bu tutumu hukuk dışıdır ve kabul edilemez.”


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...