GAZETE SOKAK – Sekizinci kez kameraların karşısına çıkan CHP’nin İstanbul Adayı Ekrem İmamoğlu, kazandığını açıkladı. İmamoğlu, “29 bin 408 oy öndeyiz” dedi ve ekledi “İstanbul’u kazandık, hayırlı olsun.”

CHP İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ekrem İmamoğlu, partisinin İstanbul Seçim Koordinasyon Merkezi’nde sekizinci kez kameraların karşısına geçti. İmamoğlu’na CHP ve İYİ Parti İstanbul İl Başkanları da eşlik etti. Alkış ve tezahüratlarla konuşmasına başlayan İmamoğlu, konuşmasına “AA görevini yapmamıştır, kınıyorum” sözleriyle başladı.

3 saate aşkındır veri girişi yapmayan AA’nın yetkililerini ve sorumlu bakanlara çağrıda bulunan İmamoğlu, toplumun bilgi alma hakkına dikkat çekti.

Sandık görevlilerine ve CHP’lilere de seslenen İmamoğlu, “Süreç tamamlanıncaya kadar alanlarınızı terk etmeyin. Uyku yok. Bu iş nihai sonuca varana dek nöbet tutmaya devam ediyoruz” çağrısı yaptı.

İmamoğlu, 31 bin 186 sandıktan sisteme giren 30 bin 86 sandık sonuçlarını açıkladı. “29 bin 408 oy öndeyiz” diyen İmamoğlu, “İstanbul’u kazandık, hayırlı olsun” dedi. İmamoğlu, “Sandıklardaki geçerli oy yüzde 85. Aramızdaki fark 29 bin 408’dir. Ben 4 milyon 155 bin 966 oy aldım. Rakibim 4 milyon 126 bin 568’dir. Kalan sandıklarda geçerli oy sayısı 25 bin civarındadır. Şu saate itibari ile bu farkın kapanma durumu kalmamıştır. Şu an itibari ile İstanbul’u kazandığımız ortadadır” dedi. – MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...