GAZETE SOKAK – İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Diyarbakır Valiliği’nden ilçe belediye başkanları hakkında bilgi istediği ortaya çıktı.

HDP’li 3 belediyeye kayyım atanmasından sonra ilçe belediyelerine de kayyım atanacağı belirtiliyor. İddiayı ortaya atan ise Diyarbakır Barosu avukatlarından Sertaç Buluttekin.

Sertaç Buluttekin İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Diyarbakır Valiliği’nden ilçe belediye başkanları hakkında bilgi istediğini söyledi.

Buluttekin ilçe belediyelerine kayyım atanıp atanmayacağı tartışması yürütülürken aslında İçişleri Bakanlığı’nın bu konudaki İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün aracılığı ile bilgi isteyerek niyetini ortaya koyduğunu söyledi.

Buluttekin Twitter hesabından İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün Diyarbakır Valiliği’ne gönderdiği yazıyı paylaştı

Yazıda İller İdaresi Genel Müdürlüğü’nün bazı isimleri listelediği ve bu kişiler hakkındaki bilgileri valilikten talep ettiği görülüyor.

Diyarbakır, Van ve Mardin Büyükşehir Belediyeleri gibi başka belediyelere de kayyum atanıp atanmayacagını kamuoyu merakla tartışırken İçişleri Bakanlığı bu konudaki niyetini net olarak ortaya koymuş zaten! pic.twitter.com/3WVP2UUskZ

— Sertaç Buluttekin (@srtcblttkn) September 6, 2019
Sertaç Buluttekin’in paylaştığı ve “Valiliklerden Gelen Yargı Safahatleri” (yargı aşamaları) başlıklı listede yer alan belediyelerin tamamı HDP’li eş başkanlar tarafından yönetilen belediyeler:
(Kaynak: Artı Gerçek)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...