GAZETE SOKAK – İdil Belediyesi’ni 48 milyon TL borçla devreden İlçe Kaymakamı Zafer Sağ, “güvenlik zafiyeti doğuruyor” gerekçesiyle HDP’li yönetimin bozuk olan yolları kilitli parke taşıyla yapmasına izin vermedi.

Şırnak’ın İdil İlçe Kaymakamı Zafer Sağ, 31 Mart yerel seçimlerinde Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimine geçen belediyenin, kentteki bozuk olan yolları kilitli parke taşıyla yapmasına izin vermedi. Seçimler öncesi kayyumu olduğu belediyeyi 48 milyon TL borçlandıran ve bazı taşınmazlarını devreden Kaymakam Sağ, yolların parke taşı ile yapılmasının “güvenlik zafiyeti” oluşturacağını iddia etti.

Kaymakamlık tarafından belediyeye gönderilen ilgili kararda, şu ifadelere yer verildi: “Bilindiği üzere, 2015 yılı sonları itibari ile İdil ilçemizde bölücü terör örgütü mensupları ile terör örgütüne müzahir şahıslar tarafından barikat kurma, çukur açma, EYP yerleştirme ve tuzaklama vb. tarzda eylemler gerçekleştirilmiş; özellikle kurulan barikatlar ve tuzaklamalarda, terör örgütü mensuplarınca cadde ve sokaklardan sökülen kilitli parke taşları etkin olarak kullanılmıştır. Bu sebeple bahse konu onarımların kilitli parke taşı ile yapılması güvenlik zafiyeti oluşturacağından; genel güvenlik açısından uygun değildir.”

EŞBAŞKAN ŞEN: İNSANLAR ASFALT İSTEMİYOR

Konuya ilişkin konuşan Belediye Eşbaşkanı Murat Şen, kilitli parke taşı için yapmak istedikleri ihaleyi söz konusu karardan kaynaklı beklettiklerini aktardı. Cizre ve Silopi gibi ilçelerde birçok yolun kilitli parke taşıyla onarıldığına değinen Şen, “Sadece halka hizmet etmek, daha temiz sokaklar ve caddeler için çaba sarf ediyoruz. İnsanlar asfaltı istemiyor. Hem asfalt insanlar için sağlıklı değil. Bu konuda yetkililerle tekrardan görüşeceğiz. Kimse halka hizmet etmemize engel olamaz” diye konuştu. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...