GAZETE SOKAK – Batman’da barış çınarı olarak kabul edilen Apê Süleyman (Süleyman Özdemir) ve bir önceki dönem Batman Belediye Eşbaşkanı olan oğlu Sabri Özdemir, aralarında husumet olan iki aileyi barıştırdı.

Barışı sağlamak için 2 aile arasında arabulucu olan Apê Süleyman ve oğlu Sabri Özdemir’in (Sabri Başkan) yaptıkları görüşmeler sonuç verdi. Apê Süleyman Özdemir ve oğlu Sabri Özdemir’in çabalarıyla aileler barıştırıldı.

“SON SÖZÜMÜZ HER ZAMAN BARIŞ OLACAK”

Batman’da barış çınarı olarak adlandırılan ve kentin ileri gelenlerinden olan Apê Süleyman Özdemir ve oğlu Sabri Özdemir aralarında husumet bulunan iki aileyi bugün barıştırarak devam eden husumete son verdi.

Apê Süleyman ve oğlu Sabri Özdemir’in uzun zamandan beri devam eden yoğun çabaları sonucunda Rüzgar ve Yamal aileleri arasında bulunan husümet Meymuniye köyünde taraflar bir araya getirilerek barışla sonuçlandırıldı.

Geçen yıl 9 Ağustosta tarihinde TPAO site tesislerinde kavga sonucu kalbine bıçak darbesi alıp yaşamını yitiren Ulaş Rüzgar’ın ailesi ve Yamal ailesi Apê Süleyman ve oğlu Sabri Özdemir’in öncülüğünde Meymuniye köyünde bir araya gelerek aralarındaki husumet sonlandırıldı.

İki aile arasındaki barışın sağlanmasının ardından Barış Çınarı Ape Süleyman, husumetin ve kavganın hem kültürümüzde hem de inancımızda yeri olmadığına dikkati çekerek, gerek Batman’da gerek başka yerlerde bu tür zorlukların aşılması ve sonucun barışla noktalanması için herkesin elinden geleni yapması gerektiğine vurgu yaptı.

Belediye başkanlığı döneminde de Batmanlıların gönlünde adeta taht kuran Sabri Özdemir ise bu tür üzücü olayların bir daha olmaması dileğinde bulunarak, “Babamın öncülüğünde bu iki aileyi barıştırmak için büyük çaba gösterdik ve sonucu barışla noktaladık. Kentimizde ve çevremizde bu tür üzücü olayların bir daha yaşanmamasını diliyorum. Tüm halkımıza selam ve sevgilerimle..” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...