AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, seçim beyannamesini açıkladıktan sonra ilk mitingini erzurum ‘da gerçekleştiriyor.

Erdoğan, Almanya’nın HDP mitingine izin vermesine tepki göstererek, “Avrupa’da terör örgütünün ön kuvveti olan HDP ‘ye meydanlarda miting izni veren yönetimler AK Parti’ye oralarda müsaade etmiyor. Size Bosna Hersek yeter, size erzurum ‘daki dadaşlar yeter. Bir ara bölücü teröristler erzurum ‘a musallat olmaya çalıştı. Dadaşın olduğu yerde terörist barınabilir mi? Afrin’de etkisiz hale getirilen terörist sayısı 4 bin 475, Kuzey Irak’ta etkisiz hale getirilen terörist sayısı da 414 oldu. Dedim ya onlar kaçıyor… Asla şehidimizin kanını yerde bırakmayacağız” dedi.

“BİZ NE ALDATAN OLDUK, NE ALDANAN OLDUK”

Daha önce FETÖ tarafından aldatıldığını itiraf eden Erdoğan, “Ben size diğer adaylar gibi gelip huzurunuzda palavra mı atayıp atmam” diyen Biz bugüne kadar hiçbir zaman ne aldatan olduk ne aldanan olduk. Biz yapılanı her zaman yapıyoruz, yapmaya devam ederiz” diye konuştu.

“TORUNUMA RABİA’YI GÖSTER DEDİM”

Erdoğan şöyle devam etti: Son dönemde terör örgütünün güvenlik korucularımızı hedef alması boşuna değil. Güvenlik korucularımız terörle mücadele daha etkin görevler üstleniyor. Gerekli şartlara sahip güvenlik korucularımızın bir kısmını uzman erbaş olarak da değerlendiriyoruz. Şimdi güvenlik korucularımızın ücretlerinde 135 liralık daha iyileştirme yapıyoruz. Bu sabah evden çıkarken torunuma dedim ki: Eymen Rabia’yı göster dedim. Bak evde Eymen hazır. Sizde hazır mısınız? Tüm Batı duysun. Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet.

MUHARREM İNCE’YE BİSİKLET ELEŞTİRİSİ

Çıkmış bir tanesi diyor ki ben araba üretmem. Benim için de diyor ki 20 yıl geriden takip ediyor diyor. O bisiklete binmeye devam etsin. Kardeşlerim öbürü de kalkmış ben Kanal İstanbul’u yaptırmayacağım diyor. Siz zaten 24 Haziran’da benim aziz milletim kime yürü diyeceğinizi biliyorsunuz. Yatırım yapmadan istihdam olur mu?

“CHP ZİHNİYET KURDUĞUMUZ FABRİKALARA GÖZ DİKİYOR”

Muhalefetin adayı çıkmış, yerli otomobilden Kanal İstanbul’a kadar ne kadar projemiz varsa iptal edeceğini söylüyor. Git bizim otomobil fabrikalarını, insansız hava araçlarının yapıldığı tesisleri gez. Biz geleceğin teknolojileriyle yerli otomobil yapmaya çalışıyoruz. Bunların derdi yapmak değil yıkmak. Dün, Nuri Demirağ’ın fabrikalarını yıkmışlardı. CHP zihniyeti kurduğumuz fabrikalara göz dikiyor. Bunlar cami bulursa cami yıkar. Gönül yıkmakta zaten üstlerine yok. (Cumhuriyet)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...