GAZETE SOKAK – HDP’nin Kars Belediye Eşbaşkan Adayı Ayhan Bilgen, seçimlere ilişkin son mesajında, “Kars’a inanıyor, güveniyor ve kenti bu makus talihinde kurtaracağımızı ifade ediyoruz” derken, eşbaşkan adayı Alaca ise “Mutlaka başaracağız” dedi.

Halkların Demokratik Partisi’nin (HDP) Kars Belediye Eşbaşkan adayları Şevin Alaca ve Ayhan Bilgen, seçimlere saatler kala halka son kez seslenerek “Mutlaka başaracağız” mesajı verdi.

‘DÖNÜŞÜMÜN PARÇASI OLMAYA ÇAĞIRIYORUZ’

Mezopotamya Ajans’a (MA) konuşan eşbaşkan adaylarından Alaca, “Kars için değişim ve dönüşüm iddiasıyla yola çıktık. Halkın umutlarını yeniden yeşerttik. Yerel seçimlerde herkesi bu değişim ve dönüşümün parçası olmaya çağırıyoruz. Mutlaka kazanacağız” dedi.

‘KARS’A İNANIYORUZ’

Eşbaşkan adaylarından Ayhan Bilgen ise şu mesajı verdi; “Kars tarihi mirasına ve toplumsal muhalefet birikimine yakışır yönetilmeyi hak ediyor. Seçim süreci boyunca Kars’ta toplumcu ve halkçı bir belediyeciliği nasıl hayata geçireceğimize ilişkin tartışmalar yürüttük. İnşallah bu yetkiyi aldıktan sonra da bu yağmayı, talanı, hırsızlığı, yalan üzerine kurulu siyaseti bitireceğiz. Biz Kars’ta halkçı bir belediyeciliğin güçlü bir modelini ortaya koyacağız. Doğrudan ve radikal demokrasinin Serhat’tan doğmasını sağlayacağız. Özellikle son dönemlerde kayyum politikalarının arkasına sığınan siyasetçiler, savunamadıklarını bu propaganda üzerinden örtmeye çalışıyorlar. Bunların bize, HDP’ye ve halka söyleyeceği sözleri olmadığı için bu yola başvurdular. Halkın kayyum propagandası yürütenlere en iyi cevabı vereceğini düşünüyoruz. Kars’a inanıyor, güveniyor ve kenti bu makus talihinde kurtaracağımızı ifade ediyoruz.” MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...