GAZETE SOKAK – 31 Mart 2019 seçimleri kapsamında çalışmalarını sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman’da ilk seçim bürolarını Beşiri ilçesinde açtı.

Beşiri’de ve İkiköprü beldesi’nde belediye Eşbaşkan adaylarının tanıtım ve seçim lokali açılışında yurttaşlarla bir araya gelen adaylar, Beşiri ve İkiköprü “Ya Me Ye” mesajı veridi.

Mitingleri aratmayan seçim bürolarının açılışına Batman Belediye Eşbaşkan adayları Songül Korkmaz, Sabri Özdemir, HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP PM üyesi ve Barış Grubu sözcüsü Nurettin Turgut, Barış Anneleri, TJA aktivistleri, İlçe Belediye Eşbaşkan adayları, HDP yöneticileri, DBP yöneticileri ve kitlesel bir şekilde halk katıldı.

Beşiri’de apılan lokal açılışında halka hitap eden HDP Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, PKK Lideri Abdullah Öcalan ‘üzerindeki tecride’ karşı süren açlık grevlerine değinerek, tecrit kırılana kadar açlık grevinde olanların sesi, nefesi olacaklarını aktardı.

Lokal açılışının ardından HDP Batman Belediye Eşbaaşkan adayı Sabri Özdemir ve Beşiri Belediye Eşbaşkan adayı Eşref Büyüktop beraberindeki kitle ile birlikte ilçede bulunan esnafları ziyaret etti. Beşirililerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Özdemir Büyüktop daha sonra partililerle birlikte lokal açılışı için İkiköprü beldesine geçti.

İKİKÖPRÜ’DE YOĞUN KATILIM

Daha sonra konvpoy halinde İkiöprü beldesine geçen kitle orada bekleyen coşkulu kalabalık karşıladı. Seçim bürosunun önündeki geniş alana sığmyan kalabalık özgürlük türküleri eşliğinde halaylar çekerek 31 Martta yapılack seçimlerin şimdiden kazanıldığının mesajını verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...