GAZETE SOKAK – Kayyum atamalarını eleştiren HDP (Halkların Demokratik Partisi) Batman milletvekili Feleknaz Uca, “AKP ve ortağı MHP hükumeti darbecidir. Konuştukları tek konu Kürtler ve HDP’dir” dedi.

Batman İl Binası önünde yapılan basın açıklamasına HDP Batman İl Eşbaşkanları Ömer Kulpu, Fatma Ablay, HDP Batman Milletvekilleri Dr. Necdet İpekyüz, Feleknaz Uca, yerlerine Kayyum atanan Batman Belediye Eşbaşkanları Songül Korkmaz, Dr. Mehmet Demir ve bir grup partili katıldı.

İktidara seslenen HDP Batman Milletvekili Feleknaz Uca, AKP – MHP iktidarının Kürtlere karşı tutumunu eleştirerek, “2016 ve 2019 yılarında yapılan seçimlerde büyük bir başarıyla ve yüksek oy farkıyla belediyelerimizi kazandık. Batman belediyesini rekor oyla kazandık. Ancak 2 kez kazandığımız belediyemize kayyum atadılar. Demokratik yollarla kazanamadıkları belediyelerimizi ve halkımızın iradesini gasp ettiler. Bir kez daha mühürlerini kara bir leke gibi tarihe vurdular. Bugün bir basın açıklaması yapmamıza bile izin vermiyorlar. Ancak çok iyi bilinmelidir ki; ne kayyumlar karşısında, ne zulme karşı, ne tutuklamalar ile biz baş eğmeyeceğiz, diz çökmeyeceğiz. Demokrasiden bahsediyorsunuz ama uymuyorsunuz. Bu kentin belediye eşbaşkanları Songül Korkmaz ve Dr. Mehmet Demir’dir. Eşbaşkanlarımız halkımızın iradesidir. Kendinize çok güveniyorsanız hodri meydan diyoruz. Gelen bir saat içerisinde ya da hemen yarın seçime gidelim. Ama siz korkasınız ve buna cesaretiniz yoktur” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...