GAZETE SOKAK – Ülke genelinde olduğu gibi Batman’da da seçim çalışmalarını sürdüren HDP Belediye Eşbaşkan Adayları ve Milletvekilleri esnaf ziyaretlerine devam ediyor.

HDP Batman Milletvekilleri Dr. Necdet İpekyüz, Ayşe Acar Başaran, Belediye Eşbaşkan Adayları Songül Korkmaz, Dr. Mehmet Demir, Belediye Meclis üyeleri ve partililer esnafın sorunlarını dinleyerek bugün yapılacak mitinge davet etti.

Belediye Eşbaşkan Adayları Songül Korkmaz, Dr. Mehmet Demir, HDP Batman Milletvekilleri ve diğer partililer Marangozlar Sitesini gezerek buradaki esnafların bugün saat 13.00’da yapılacak ve Eş Genel Başkan Sezai Temelli’nin katılacağı mitinge davet edip, 31 Mart’ta gerçekleşecek seçimlerde HDP’yi desteklemelerini istedi.

Belediye Eşbaşkan Adaylarıyla birlikte marangozların sorunlarını dinleyen HDP Batman Milletvekili Dr. Necdet İpekyüz, ekonomik krizin gün geçtikçe derinleştiğini ve bu ağır faturanın bedelinin küçük esnafa kesildiğini ifade etti.

Soğan deposunu basarak, zabıta sopasıyla fiyatları kontrol altına alma manipülasyonu içerisinde olan hükümetin sokaktan haberi olmadığını belirten HDP Milletvekili Dr. İpekyüz, Marangozlar sitesinde yer alan 200 dükkandan 150’sinin borç ve kriz nedeniyle kapalı olduğunu aktararak, demokrasiden uzaklaşmanın sadece siyasi değil, ekonomik bedelinin de olduğunu ve bugün yaşadığımız sorunlardan modern demokratik değerlere sırtını dönen, ayrıştırıcı bir dil kullanan siyasi iradenin sorumlu olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...