GAZETE SOKAK – Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Covid-19) salgını nedeniyle olağanüstü bir dönemin yaşandığına dikkati çeken HDP (Halkların Demokratik Partisi) Batman İl Eşbaşkanları Fatma Ablay ve Ömer Kulpu halklara çağrıda bulunarak ‘Kardeş Aile’ kampanyasına destek vermeleri gerektiğini belirtti.

‘GÜÇLÜ BİR DAYANIŞMA ÇAĞRISI’

Salgın nedeniyle yazılı basın açıklaması yapan HDP Batman İl Eşbaşkanları Ablay ve Kulpu, “HDP genel merkezimiz Türkiye’nin tamamında bu olağanüstü durum karşısında halkın dayanışması ve bu zor günlerin üstesinden gelebilmesi için ‘Kardeş Aile’ kampanyası başlatmıştır” dedi.

‘HALK CİDDİ EKONOMİK SORUNLARLA KARŞI KARŞIYA’

Dünya genelinde etkili olan Koronavirüs pandemisinden kaynaklı olarak Batman’da da halkın ciddi ekonomik sorunlarla karşı karşıya kaldığının altını çizen HDP İl Eşbaşkanları Ablay ve Kulp’u, “Egemenler tarafından yoksullaştırılmış, işsiz bırakılmış, virüs salgını sonucunda da alınan tedbirler yardıma muhtaç insanların sayısını daha da artırmıştır” diye ifade etti.

AKP hükumetinin halka karşı tutumunu eleştiren Eşbaşkanlar Ablay ve Kulp’u şöyle dedi:

Hükümetin yoksullaştırma, işsiz bırakma, KHK ve kayyum politikalarıyla işten attığı insanlar, cezaevlerindeki binlerce tutsağın aileleri, sistemin yoksullaştırdığı, işsizliğe ve çaresizliğe mahkum ettiği halkımız korona virüs nedeniyle alınan sokağa çıkma yasağı, işyerlerinin kapanması tüm bu saydığımız nedenlerden dolayı halkımızın durumunu daha da zorlaştırmış ve acil olarak yardım elinin uzatılmasını gerektirmiştir.

BATMAN’DA ‘KARDEŞ AİLE’ KAMPANYASI

HDP olarak bu olağanüstü durum karşısında halkımızın dayanışması ve bu zor günlerin üstesinden gelebilmesi için Batman’da da ‘Kardeş Aile’ kampanyası başlatmış bulunmaktayız.

KAMPANYAYA KATILIM ÇAĞRISI

Maddi Durumu iyi olan Halkımıza çağrımız ‘Kardeş Aile’ kampanyası için Batman’da korona virüsünden dolayı yardıma muhtaç duruma gelmiş ailelerimiz ile kardeş aile olalım.

Bu çerçevede destek sunmak isteyen halkımıza Yardım edilecek kardeş ailenin bilgileri HDP İl Örgütü tarafından verilecektir.

KARDEŞ AİLE YARDIMI DİREK YAPABİLECEK

Kardeş aile edinen aile yardımı direkt kendisi gönderebileceği gibi bu yardımı HDP İl örgütüne göndererek de aileye ulaştırılmasını sağlayabilirler.

‘İNSANİ GÖREVDİR’

HDP olarak tüm halkımıza çağrımız; insanı görevimizi yerine getirerek bu zor günlerde ihtiyaç sahibi ailelerimize yardım elini uzatalım ve dayanışmayı büyütelim.

‘ACILAR DAYANIŞMA İLE AŞILIR’

Mutluluklar paylaşıldıkça çoğalır, acılar ve zorluklar dayanışmayla aşılır, Kardeş Aile Kampanyası’na sen de katıl


2 thoughts on “HDP ‘Kardeş Aile’ kampanyasını büyüterek sürdürüyor: Acılar dayanışma ile aşılır”
  1. Kiracıyım hiçbir şekilde gelilirim yok 6 çocuk sahibiyim çalışmıyorum zor günler yaşıyoruz sizden yardım istiyorum inşallah olumlu bir cevap alırım çünkü nereye başvurdysam sonuç alamadım zor sıpas

    1. Bize detaylı bilgi ve iletişim numaranızı gönderin, haberinizi yapalım ve elimizden gelen bir şey varsa destek olmaya çalışalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...