Hêlîn DEĞER

GAZETE SOKAK – Batman merkezinde çalışmalarını sürdüren HDP eşbaşkan adayları ilçe ve beldelere de giderek buradaki eşbaşkan adaylarına katkı sunuyor.

Kent merkezinde mahalle mahalle, sokak sokak halkı ziyaret ederek çalışmalarını sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Belediye Eşbaşkan Adayı Songül Korkmaz İkiköprü’de belde Belediye Eşbaşkan Adayı Hatice Taş ile birlikte seçim çalışmalarına katıldı.

KORKMAZ COŞKUYLA KARŞILANDI

TJA aktivistleri, HDP Batman yöneticileri ve bir grup partili kadın ile birlikte İkiköprü’de 31 Mart’ta yapılacak seçimler için çalışmalara katılan HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayı Korkmaz coşkuyla karşılandı.

ÇOCUK VE KADINLARDAN YOĞUN İLGİ

Beraberindeki partili kadınlarla birlikte İkiköprü’de mahalleleri ziyaret eden HDP’li Korkmaz’a kadın ve çocukların yoğun ilgi göstermesi partisinin 31 Mart seçimlerinde elde edeceği başarının göstergesi niteliğindeydi.

İkiköprü’de gördüğü yoğun ilgiden dolayı mutluluk duyduğunu belirten Korkmaz, HDP’nin “Gund û Bajar Ya Me Ye” sloganını hatırlatarak, “Gittiğimiz her yerde halkımızın HDP’ye verdiği destek net bir şekilde ortaya çıkmaktadır. Bu da partimizin ne kadar haklı bir politika yürüttüğünün kanıtıdır” dedi.

HATİCE TAŞ: BELEDİYEYİ HALKIMIZLA BİRLİKTE YÖNETMEYE HAZIRLANIYORUZ

HDP İkiköprü Belediye Eşbaşkan Adayı Hatice Taş ise, gece gündüz durmadan yürüttükleri seçim çalışmalar kapsamında halkla buluştuklarını ifade ederek, “Partimizin; eşitlikçi, demokratik, halkların özgürlüğü ve barıştan yana olan ve özellikle de cinsiyet ayrımı olmaksızın geliştirdiği politikalar sayesinde halkımızın etrafımızda kenetlenmesine neden olmaktadır. Biz de bu temelde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Bu anlamda 31 Mart’tan sonra belediyemizi kazanıp İkiköprü halkıyla birlikte yönetmeye hazırlanıyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...