GAZETE SOKAK – HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayları Dr. Demir ve Korkmaz tekstilcileri ziyaret etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Belediye Eşbaşkan Adayları Operatör Dr. Mehmet Demir ve Songül Korkmaz seçim çalışmaları kapsamında çevre yolunda faaliyet gösteren tekstil fabrikalarını ziyaret ederek 31 Mart belediye seçimleri için destek istedi.

‘HDP’NİN DAHA ÇOK DESTEKLENMESİ GEREKİR’

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Milletvekili Av. Mehmet Rüştü Tiryaki, HDP, DBP il yöneticileri, Belediye Meclis Üyeleri ve bir grup partili ile birlikte tekstil fabrikalarında çalışan işçileri ziyaret eden HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayları Dr. Demir ve Korkmaz, 31 Mart seçimlerinin bir referandum niteliği taşıdığını, bu nedenle ezilen, emek, hak, adalet, barış ve kardeşliğin adresi olan HDP’nin daha güçlü bir şekilde desteklenmesi gerektiğini söylediler.

EŞBAŞKAN ADAYLARINA TEKSTİL İŞÇİLERİNDEN YOĞUN İLGİ

Tekstilcilerin yoğun ilgisiyle karşılaşan Belediye Eşbaşkan Adayı Dr. Mehmet Demir, 31 Mart seçimlerinde, AKP iktidarının ülkede yarattığı derin ekonomik krizin oluşturduğu tahribatların toplumun bütün kesimlerine yansıdığını, bu durumdan emekçilerin daha çok etkilendiğini belirterek, “Şu anda yaşanan krizden en çok emekçiler etkileniyor. İşsizlik giderek çığ gibi büyüyor. Buna sebep olan AKP iktidarına dur demek ve tabelalarını sırtlarına verip göndermek için 31 Mart seçimlerinde HDP’nin desteklemesi gerekir” dedi.

KORKMAZ: HALK İRADESİNE DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEKİLDE SAHİP ÇIKMALI

HDP’nin kadın Eşbaşkan Adayı Songül Korkmaz ise tekstil emekçilerinin yoğun ilgisinden dolayı teşekkür ederek, AKP genel başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Kürt halkına kin ve nefretle baktığını, bu nedenle 31 Mart seçimlerinde halkın kendi iradesine daha güçlü bir şekilde sahip çıkması gerektiğini ifade etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...