GAZETE SOKAK – 31 Mart yerel seçim çalışmalarını sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Belediye Eşbaşkan adayları Sabri Özdemir ve Songül Korkmaz Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi ve İnsan Hakları Derneği (İHD) Batman şubesini ziyaret etti.

Batman Milletvekilleri Feleknaz Uca, Mehmet Rüştü Tiryaki, HDP İl Eşbaşkanı İkram İrgi, il yöneticileri ve Belediye Meclis üyeleriyle birlikte Esnaf Kefalet Kredi Kooperatifi başkanı Şevki Taş’ı ziyaret eden Eşbaşkan adayları Sabri Özdemir ve Songül Korkmaz önümüzdeki ay yapılacak belediye seçimleri için görüş ve öneri alışverişinde bulundu.

HDP Belediye Eşbaşkan adayları Sabri Özdemir ve Songül Korkmaz 31 Mart’tan sonra halkın iradesiyle kazanılan belediyenin tekrar demokratik yollarla alınarak gerçek sahiplerine iade edileceğini dile getirdiler.

Şevki Talş ise Eşbaşkanların ziyaretinden mutluluk duyduğunu ifade ederek yurttaş olarak üzerlerine düşen görevi yerine getireceklerini belirtti.

İHD’YE ZİYARET

Daha sonra beraberindeki partililerle birlikte İHD’yi ziyaret eden Eşbaşkanlar Özdemir ve Korkmaz burada da İHD Şube Başkanı Av. Devran Yıldız ile bir süre görüştü. Kayyum atamalarının halkın iradesine yönelik hukuksuzluk olduğuna değinen Eşbaşkan adayları Özdemir ve Korkmaz önümüzdeki seçimlerden sonra seçildikleri gibi kaldıkları yerden yeniden halkçı belediyecilik hizmetlerine devan edeceklerini aktardılar.

YILDIZ: SEÇİMDE GÖREV ALACAĞIZ

Daha önceki seçimlerde yaşanan hukuksuzluklara karşı mücadele etmek için çalıştıklarını hatırlatan İHD Şube Başkanı Av. Devran Yıldız, 31 Mart seçimlerde de kurum olarak aynı görevi üstleneceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...