GAZETE SOKAK – Seçim çalışmalarını sürdüren HDP Eşbaşkan Adayları STK’ları ziyaret etti.

HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayları Songül Korkmaz, Sabri Özdemir seçim çalışmaları kapsamında Genel – İş Sendikası Batman Şubesi ve Esnaf Sanatkârlar Odasını ziyaret etti.

HDP Batman Milletvekili Dr. Nejdet İpekyüze ve il yöneticileriyle birlikte Genel İş Sendikasını ziyaret eden Belediye Eşbaşkan Adayları Korkmaz ve Özdemir seçim çalışmaları ile ilgili bilgi vererek demokratik yollarla yönetilen belediyeciliğin emekçiler için önemine değindiler.

Eşbaşkan adayları Korkmaz ve Özdemir’in ziyaretinden mutluluk duyduklarını belirten Genel İş Sendikası Batman Şube Eşbaşkanı Narin Erol emekçilerin haklarının ancak demokratik yollarla yönetilen halkçı belediyecilikle elde edilebileceğini vurguladı.

ESNAF SANATKARLAR ZİYARET

Eşbaşkan Adayları Korkmaz ve Özdemir beraberindeki partililerle birlikte daha sonra Batman Esnaf ve Sanatkarları Odasını ziyaret ederek 31 Mart Belediye seçimlerinden sonra yerel yönetimin önemine değindi.

Eşbaşkan Adaylarının ziyaretinden dolayı esnaf ve sanatkarlar adına memnuniyet duyduğunu ifade Eden Esnaf Sanatlar Odası Başkanı Salih Kaplan, yaşanan ekonomik krizden dolayı esnafın can çekiştiğine değinerek, bu tür sıkıntılardan kurtulmanın yolunun güçlü demokrasiden geçtiğinin altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...