GAZETE SOKAK – HDP Eşbaşkan Adayları sağlık kuruluşlarını ziyaret ederek 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Belediye Eşbaşkan Adayları Songül Korkmaz ve Dr. Mehmet Demir kentte bulunan hastaneleri ziyaret ederek sağlık emekçilerinin 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİNE ZİYARET

Aralıksız bir şekilde seçim çalışmalarını sürdüren HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayları Songül Korkmaz ve Dr. Mehmet Demir parti yöneticileri ve Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte Batman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezini ziyaret ederek sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramını kutladı.

Poliklinikleri tek tek gezerek doktorların tıp bayramını kutlayan Eşbaşkan Adayları Korkmaz ve Demir hastalara da geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

MEDİCAL PARK’TA SICAK KARŞILAMA

Daha sonra beraberindeki partililerle birlikte Medical Park hastanesine geçen Eşbaşkan Adayları Korkmaz ve Demir hastane yönetimi tarafından kapıda karşılandı.

Hastane Müdürü Yavuz Selim Baş ve Başhekim Operatör Dr. Haluk Aygül ile görüşen Eşbaşkan Adayları Korkmaz ve Demir, ülke genelinde yaşanan derin ekonomik krizin sağlık sektöründe de tahribatlar yarattığını söylediler.

‘SAĞLIK EMEKÇİLERİNİN TIP BAYRAMINI KUTLUYORUZ’

HDP Eşbaşkan Adayları Korkmaz ve Demir, Tıp Bayramı ile ilgili yaptıkları açıklamada “Bugün 14 Mart Tıp Bayramı. Bu nedenle seçim çalışmalarımız kapsamında sağlık çalışanlarını ziyaret ettik. Sağlık emekçilerimiz en değerli mücadele biçimi olan insanların hayatını kurtarmak için çalışıyor. Partimizin temel felsefesi ‘yaşamaya ve yaşatmaya’ dair olduğu için 14 Mart münasebetiyle sağlık emekçilerimizin böyle bir günde unutulması mümkün değildir. Bu temelde bütün sağlık emekçilerimizin 14 Mart Tıp Bayramını kutuluyoruz” dediler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...