GAZETE SOKAK – HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayları Korkmaz ve Dr. Demir sabahın ilk ışıklarıyla Hayvan Pazarını ziyaret etti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Belediye Eşbaşkan Adayları Songül Korkmaz, Dr. Mehmet Demir, Belediye Meclis Üyeleri ve parti yöneticileriyle birlikte sabahın erken saatlerinde Batman Hayvan Pazarını ziyaret ederek hayvancılık hakkında bilgi aldı.

Hayvan Pazarı esnafı tarafından sıcak bir şekilde karşılanan HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayları Korkmaz ve Dr. Demir, yıllardır iktidarı elinde bulunduran hükümetin yanlış politikaları sonucunda hayvancılığın can çekiştiğini söylediler.

Eşbaşkan Adayı Songül Korkmaz, HDP’nin temel politikalarından biri olan doğal yaşamı korumak ve bu kapsamda hayvancılığı geliştirmek olduğunu ifade ederek, “Partimiz ve belediyecilik anlayışımız doğal yaşamdan yana her zaman kararlılığını ortaya koymuştur. Bu anlamda yerel yönetim bağlamında 20 yıllık belediyecilik deneyimlerimizden de yola çıkarak 31 Mart’tan sonra hayvancılığı daha da geliştirmek için elimizden gelen bütün çabaları sarf edeceğiz” dedi.

Eşbaşkan Adayı Dr. Mehmet Demir ise, geçmiş yıllarda Türkiye’nin yurtdışına hayvan ve et ihraç ettiğini belirterek, ülkede yaşanan krizin beraberinde getirdiği kaosa sebep olan hükümetin yanlış politikalarına değindi. Eşbaşkan Adayı Dr. Demir, “Önceki yıllarda Türkiye, dış ülkelere hayvan satıyordu, et ihraç ediyordu. Yanlış ama özel politikalar sonucunda hayvancılık bitme noktasına getirildi. Bir ülkenin kalkınması, gelişmesi için her şeyden önce demokrasi, hukuk, adalet ve bunların beraberinde doğru temelde bir ekonomiye ihtiyacı var. Ne yazık ki bunların hepsi şu anda can çekişiyor. Bizler HDP olarak bu yanlış gidişata dur demek için çalışıyoruz. Onun için 31 Mart’ta halkımızın bizi bir kez daha güçlü bir şekilde desteklemesini istiyoruz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...