GAZETE SOKAK – Tüm dünyada olduğu gibi Batman’da da Dünya Emekçi Kadınlar Günü renkli bir etkinlikle kutlandı.

Halkaların Demokratik Partisi (HDP) Batman Kadın Meclisi ve TJA aktivistlerinin ortaklaşa düzenlediği Dünya Emekçi Kadınlar Günü programı 16 Mayıs Stadyumu yanında bulunan alanda saat 12:00’da başladı.

Kutlama programı kapsamında gerçekleşen mitinge her yaştan kadınların katılması ve eşleriyle birlikte alana katkı amaçlı gelmesi dikkat çekti.

Erbane grubunun sahne almasıyla başlayan 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar programına Barış İnisiyatifi Anneleri, HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayı Songül Korkmaz, Batman Milletvekili Ayşe Acar Başaran, HDP Diyarbakır milletvekili Remziye Tosun, HDP Batman Kadın Meclisi yöneticileri, TJA aktivistleri ve binlerce Batmanlı Kadın katıldı.

Mitinge katılan kadınlara hitap eden HDP Batman Belediye Eşbaşkan Adayı Songül Korkmaz, toplumsal özgürlüğün kadının onurlu duruşu ve mücadelesi sonunda gerçekleşeceğine vurgu yaparak, “Toplumsal özgürlük kadınların mücadelesiyle gerçekleşir. Kadının özgürlüğü ise onurlu bir duruşla şekillenir. Bu bağlamda Kürt kadını kendini külünden yaratarak toplumsal özgürlüğün direği haline gelmiştir. Bu nedenle önümüzdeki yerel seçimlerden sonra Batman Belediyesini kadınların emeği ve gücüyle kayyumdan alarak halkımızın hizmetine sunacağız. Bu temelde herkesin çok çalışması gerekir. Ama kadın arkadaşlarımızdan, bir kadın Belediye Eşbaşkn adayı olarak daha çok çalışma bekliyorum. Bu temelde eşit yurttaş belediyeciliği temelinde kadınlara daha çok hizmet verebilmek ve kadın emeğini özgürleştirmek adına bizleri temsil eden bütün kadın arkadaşlarımızın belediyecilik hizmetlerine renk katacaktır” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...