GAZETE SOKAK – Seçim çalışmalarını aralıksız sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hasankeyf Belediye Eşbaşkan adayları Şimşek ve Tokdemir, 31 Mart 2019 tarihinden sonra Mezopotamya’nin kadim kenti olan medeniyetlerin başlangıcı noktası tarihi ilçenin asıl sahiplerine teslim edileceğini söylediler.

Mahalleri ev ev gezerek Hasankeyflilerle buluşan HDP Belediye Eşbaşkan adayları Zozan Şimşek ve Mecit Tokdemir seçim çalışmalarını gece gündüz sürdürüyor.

ŞİMŞEK: 12 BİN YILLIK TARİH TALAN EDİLDİ

12 bin yıllık tarihi geçmişi olan antik kent Hasankeyf’in, yapımı devam eden Ilısu barajından dolayı sistematik bir şekilde talan edildiğini anlatan HDP Hasankeyf Belediye Eşbaşkan adayı Zozan Şimşek, “Sistem, baraj uğruna 12 bin yıllık Hasankeyf tarihini sular altında bırakıyor. Bu kadim topraklarda onlarca medeniyetin tanığı olan Hasankeyf yok ediliyor. Partimizin ekolojik, tarih ve doğa felsefesi gereği olarak bu tür yıkıcı yaklaşımlara karşı hep durduk. 31 Mart tarihinden sonra belediyeyi kazandığımızda bu tarih katliamlarına karşı durmak için elimizden geleni halkımızla birlikte yapacağız” dedi.

TOKDEMİR: BELEDİYEYİ HALKIMIZLA BİRLİTE YÖNETECEĞİZ

Erkek Eşbaşkan adayı Mecit Tokdemir ise 31 Mart seçimlerinden sonra Hasankeyf halkıyla birlikte belediyeyi yönetmeye hazır olduklarını belirterek ilçe halkının şimdiye kadar hak ettiği hizmeti alamadığını, tam aksine Hasankeyf’in kadim tarihiyle birlikte sulara gömülmek üzere olduğunu aktararak, “Sistemin yaptığı tek şey tarihimizi mezarlarda yatan ölülerimizle birlikte sular altında bırakmak oldu. Biz iste insani değerlerimize bağlı kalarak halklarımıza hizmet etmek için yola çıktık. İnşallah 31 Mart tarihinden itibaren halkımızla birlikte belediyeyi yöneteceğiz” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...