GAZETE SOKAK – HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli, PKK Lideri Öcalan’a atfedilen sözler için avukatların yarın yapacağı açıklamanın beklenmesi gerektiğini belirterek “Anadolu Ajansı’nın açıklamasına itibar etmemek de yarar var” dedi.

Munzur Üniversitesi Sosyoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Ali Kemal Özcan, basın mensuplarına yaptığı açıklamada, bugün İmralı’da görüştüğünü belirttiği PKK Lideri Abdullah Öcalan’ın HDP’ye İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimi için tarafsızlık çağrısında bulunduğunu ileri sürdü. Öcalan’a ait olduğu iddia edilen bir mektubun Anadolu Ajansı ve diğer havuz medyası yayın organları tarafından servis edilmesi sonrası HDP Eş Genel Başkanı Sezai Temelli’den açıklama geldi.

Konuya ilişkin T24’e açıklamada bulunan HDP Temelli, şunları söyledi:

“Sayın Öcalan ile son yapılan görüşmenin açıklamasını yarın avukatları yapacak. Dolayısıyla bu konuda bir bilgiye sahip değiliz. Kısa bir notunun olduğu ve bu notta da özellikle demokrasi ittifakı, demokratik müzakere gibi geçmişte yaptığı 3 açıklamanın çerçevesinde açıklamalarının olduğu bilgisi geldi. Dolayısıyla Anadolu Ajansı’nın açıklamasına itibar etmemek de yarar var.”

Temelli, sosyal medya hesabından ise “#BirDahaSöyleİstanbul İstanbul YaMeYe!” (Bizimdir) paylaşımında bulundu. Temelli’nin ardından birçok HDP milletvekilinden de “#BirDahaSöyleİstanbul” etiketiyle paylaşımlar yapıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...