GAZETE SOKAK – Çocuklarının dağa gönderildiğini iddia ederek HDP binası önünde bekleyen ailelere, HPG tarafından alıkonulan asker ve polis aileleri de katılırken, polislerce evlerinden alınarak parti binası önüne getirildiği belirtilen ailelere, yemek servisini de yine polis yapıyor.

Diyarbakır’da Pazartesi gününden bu yana çocukları S. Çetinkaya’dan haber alamayan Fevziye Çetinkaya ve eşi Şahap Çetinkaya ile 4 yıl önce oğlu Azat Akkoyun’un dağa gönderildiğini iddia eden Remziye Akkoyun’un, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Diyarbakır il binası önünde başlattığı oturma eylemine, HPG’liler tarafından alıkonulan asker ve polis aileleri de katıldı.

ASKER VE POLİS AİLELERİ DE GELDİ

Dersim’in Pülümür ilçesinde 2 Ekim 2015’de askerlik yaptığı sırada, HPG’liler tarafından alıkonulan Müslüm Altıntaş’ın ailesi, Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 24 Temmuz 2015’de HPG’liler tarafından alıkonulan Vedat Kaya’nın ailesi ve Diyarbakır’ın Lice ilçesinde 28 Temmuz 2015’de HPG’liler tarafından alıkonulan Sedat Yabalık’ın ailesi, HDP il binası önüne gelerek burada oturma eylemi gerçekleştirdi.

YEMEKLERİNİ POLİSLER GETİRİYOR

HDP önünde bekleyişini sürdüren ailelerin sabah saatlerinde evlerinden polis araçlarıyla alınarak parti binasına getirildiği belirtilirken, polislerin ailelerin yemek ihtiyaçlarını karşıladıkları görüldü.

Parti binasına gelen ailelerin yanlarında getirdikleri çantalarda taşların olduğu ve zaman zaman bu taşları parti binasının camlarına atarak tehditler savurdukları görüldü. Çetinkaya ailesinden bir kişi, “Çocuklarımız gelmezse sizinkileri de kaçırırız. Öldürürüz. Aynısını yaparız” diyerek tehditler savurdu. Parti binasına yürüyen aileler, sık sık bina içerisine girenlere saldırıda bulunuyor. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...