HDP’en  Batman milletvekili seçilen Eş Genel Başkan yardımcısı Av. Ayşe Acar Başaran, Necdet İpekyüz, Feleknas Uca ve Mehmet Rüştü Tiryaki mazbatalarını aldı.

24 Haziran’da gerçekleştirilen 27’nci dönem milletvekili genel seçimlerinde, Halkların Demokratik Partisi’nden (HDP) Batman milletvekili seçilen Acar Başaran, İpekyüz, Uca ve Tiryaki , İl Seçim Kurulu’ndan mazbatalarını aldı. Milletvekillerinin mazbatasını alması sırasında HDP ve DBP il eşbaşkanları’nın yanı sıra çok sayıda partili eşlik etti.

Konu ile ilgili açıklama yapan Battman milletvekili Ayşe Acar Başaran, tüm engellemelere ve baskılara rağmen HDP’nin hem Batman’da, hem ülke genelinde sandıktan başarılı bir sonuç ile çıktığını belirtti.

Batman’da HDP’nin iyi bir çalışma yürüttüğünün altını çizen Acar Başaran, “Batman’da güzel bir çalışma yürüttük. Birçok engel ile karşı karşıya kaldık, ancak bu engelleri aşarak yolumuza devam ettik. Batman’in sorunlarını iyi biliyoruz. Geçmiş dönemde olduğu gibi önümüzde ki dönemde de Batman’in derdini, sıkıntısını Meclis’te dile getirmeye devam edeceğiz” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...