Aralıksız bir şekilde seçim çalışmalarını sürdüren Halkların Demokratik Partisi (HDP) Batman Belediye Eşbaşkan adayları gittikleri her yerde yoğun ilgiyle karşılaşıyor.

31 Mart seçimleri kapsamında kapsamında kentte yayın hayatını sürdüren bazı yerel gazeteleri ziyaret eden HDP Batman Belediye Eşbaşkan adayı Songül Korkmaz, baş projelerinin 1 Nisandan itibaren belediyeyi demokratik mücadele ile Kayyum’dan kurtarıp gerçek sahibi olan halkın hizmetine sunacaklarını söyledi.

HDP İl Eşbaşkanı İkram İrgi, parti yöneticileri ve Belediye Meclis Üyeleriyle birlikte yerel basını ziyaret eden Eşbaşkan adayı Korkmaz, yerel basın çalışanlarının sorunlarını dinleyerek partisinin belediyecilik anlayışını anlattı.

Beraberindeki parti yöneticileri ve meclis üyeleriyle birlikte ilk olarak Batman Tarafsız Gazetesi sahibi Cibrail Uyanık’ı ziyaret eden Belediye Eşbaşkan adayı Korkmaz bütün baskı ve engelemelere rağmen HDP’nin 31 Mart seçimlerinde rekor kıracak şekilde üstünlük sağlayacağını belirtti.

Daha sonra Batman Medya Gazetesini ziyaret eden Eşbaşknan adayı Korokmaz burada da gazetenin yazı işleri müdürü Mustafa Seven tarafından karşılandı. Partisinin siyasi anlayışı ve halkçı belediyecilik hakkında bilgi veren Korkmaz, belediyeyi devraldıkları gibi halka danışarak her kesime eşit bir şekilde ve halkla birlikte yöneteceklerini ifade etti.

HDP Batman Belediye Eşbaşkan adayı Korkmaz buradaki ziyaretini tamamladıktan sonra beraberindeki partililerle birlikte Batman Haberi Gazetesine geçti. Batman Haber Gazetesi sahibi Ferhat Malgir ile bir süre görüşen Korkmaz ve İl Eşbaşkanı İkram İrgi, seçim stratejisine değinerek HDP’nin belediyecilik ilkelerinden bahsetti.

Akşam saatlerinde Batman Sonsöz Gazetesini ziyaret eden Korkmaz, burada da gazetenin imtiyaz sahibi ve Batman Çalışan Gazeteciler Derneği Başkanı Ercan Atay ile görüşerek, seçildikleri gibi toplumun bütün kesimlerine hizmet edeceklerini vurguladı. Teknik anlamda çok iyi bir kadro ile seçime girdiklerini bu nedenle halkın bütün ihtiyaçlarına cevap olabileceklerini ifade eden Korkmaz, partisinin geleneği gereği 20 yıllık belediyecilik deneyimlerini Batman halkı aktaracaklarını kaydetti.

Son olarak, Batman’da yayın hayatını sürdüren Yüksel FM’e geçen Korkmaz canlı yayın aracılığıyla halka seslenerek partisinin temel politikalarını aktardı. Korkmaz, HDP olarak Batman’ın her noktasında yaşanan sorunları bildiklerini, bu temelde 31 Mart seçimlerinden sonra belediyeyi devraldıkları gibi mevcut sorunların çözümü noktasında çalışmalara başlayacaklarının altını çizdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...