GAZETE SOKAK – İçişleri Bakanlığı tarafından çıkarılan KHK ile görevinden alınarak yerine kayyum atamam Batman Belediye Eşbşkanı Sabri Özdemir, Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlerde yeniden belediye başkanı olmak için partisi HDP’den adaylık başvurusunu yaptı.

Aday adaylık başvurusunu yaptıktan sonra HDP Batman polisin izin verilmemesi nedeniyle il binası girişinde yapılan basın açıklamasında değerlendirmelerde bulunan Sabri Özdemir, halkın AKP ve onun adayına Mart seçimlerinde 1 Nisan şakası yapacağını ifade ederek şunları söyledi:

“Partimizin dışında bile konuşmamıza izin vermeyen bir zihniyetle karşı karşıyayız. AKP adayı utanmadan, yaptığı akıl dışı açıklamalarla bu kenti halkla beraber yöneteceklerini dile getirmiştir. Utanmadan bu halkın iradesine darbe yapan, utanmadan bu halkın iradesine ipotek koyan iktidar partisinin adayı çıkmış diyor ki, bu halkla birlikte bu kenti yöneteceğiz. Evet, 31 Mart gecesi bu halk onlara gereken cevabı zaten verecektir. Onlara 1 Nisan şakası yapacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...