CİVAN DEĞER

31 Mart 2019’da yapılacak seçimler için 3 ay gibi bir süre kalırken Halkların Demokrasi Partisi (HDP) kurduğu sandıklarla ön seçim yaparak demokrasiden yana olduğunu bir kez daha kanıtlayarak ve yerel yönetimde belediyeleri yönetecek isimleri belirledi.

Birçok kent ve ilçelerde kurulan sandıklarda delegeler oy kullanarak belediye seçimlerinde aday olacak yerel yöneticileri seçti.

Batman’da da yapılan ön seçimde İçişleri Bakanlığı kararıyla görevden alınan HDP’li Belediye Eşbaşkanı Sabri Özdemir ve kadın Eşbaşkan adayı HDP’nin emektarı olan, Kürt kadınını bir çok platformda başarıyla temsil eden Songül Korkmaz seçildi.

Onlarca aday adayın yarıştığı ön seçimde Belediye Eşbaşkanlık görevinin halk tarafından tekrar Sabri Özdemir’e verilmesi, kayyumun oturduğunu koltuğu 1 Nisan’dan itibaren yeniden geri alacağı ve belediyenin bir kez daha seçilmişler tarafından halkçı bir zeminde yönetileceği mesajı bariz bir şekilde ortaya çıktı.

Bu kapsamda, yere basmayan ve gerçeklerden uzak bir şekilde “Seçilseler de bir daha kayyumlar atanacak” kirliliklerle dolu yürütülen gerçek dışı, dedikodularla pörsümüş mide bulandıracak derecede iğrenç olan bazı söylemlere halkların inanmayacağı ve el konulan belediyeleri 1 Nisan’dan itibaren bir daha geri alacağı kaçınılmaz olacak.

Görünen o ki, bir kez değil, bin kez bile kayyum atasalar da halklar gene inandığı değerlerden vazgeçmeyerek belediyeleri asıl sahiplerine teslim edecek.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...