GAZETE SOKAK – HDP Hakkari İl Örgütü tarafından askıya çıkan seçmen listeleri üzerinde yapılan incelemelerde kent merkezi ve Çukurca ilçesinde olmak üzere 8 bin 199 hayali seçmen tespit edildi. Bu usülsüzlüklere dair il ve ilçe seçim kurullarına itirazlarda bulundu.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari İl Örgütü, 31 Mart yerel seçimlerinde oy kullanacak seçmen listelerinin askıya çıkmasının ardından tespit ettikleri usulsüzlüklere ilişkin il ve ilçe seçim kurullarına itirazlarda bulundu. Konuya ilişkin parti il binasında açıklama yapan İl Eşbaşkanı Sinan Kaya, usülsüzlüklere dair elde ettikleri belge ve verilerle il ve ilçe seçim kurullarına başvurduklarını belirtti.

Kaya,“Hakkari ve ilçelerinde seçmen kayıtlarında yapılan usulsüzlükleri ayrıntılı olarak açıklamıştık. Söz konusu usulsüzlüklerin düzeltilmesi için Hakkari İl Seçim Kurulu Başkanlığı’na 31 adreste ikameti gösterilen 4 bin 239 hayali seçmenin kütük bilgilerini içeren 255 sayfalık ekleri olan itiraz dilekçesini sunduk” dedi.

18 ADRES’TE 3 BİN 960 FAZLA SEÇMEN

Yapılan incelemelerde Çukurca ilçe merkezine bağlı 3 mahalledeki toplam 18 adreste 3 bin 960 hayayli seçmen kaydedildiği ortaya çıkarıldığı öğrenildi. Bu usulsüzlüğe ilişkin de yine İlçe Seçim Kurulu’na itirazda bulunuldu. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...