ARMED BARAN DEĞER

GAZETE SOKAK (ÖZEL) – 31 Mart 2019’da yapılacak yerel seçimlere 2 ay gibi bir süre kalırken muhtar adayları tanıtım çalışmalarını yapmaya başladı.

Batman’ın Gültepe mahallesine muhtar adayı olan ve kentin sevilen simalarından Sebahattin Gerkin, seçildiği taktirde ‘Tek işinin muhtarlık olacağını’ ve mahalle sakinlerinin sorunlarıyla bire bir ilgilenerek mevcut problemleri gidermek için gece gündüz durmadan çalışacağını söyledi.

GENÇLİK ÇALIŞMALARI

Yaşanılabilir bir mahalle için çalışacağını ancak toplumların dinamiğini oluşturan gençler için önemli projeler hazırlayacaklarını belirten Gültepe mahallesi muhtar adayı Sebahattin Gerkin “Geleceğimizin teminatı olan gençlerimize yönelik önemli çalışmalar yapacağız. Hem istihdam anlamında hem de birey olmaları açısından gençler için yeni adımlar atacağız. Kötü alışkanlıkları olan gençlerimizi yeniden topluma kazandırmak için çabalayacağız. Bu sayede temelli sağlam bireyler yetişecek” dedi.

‘ÇEVRE BİLİNCİNİ GELİŞTİRECEĞİZ’

Muhtar olarak seçildiğinde Gültepe mahallesinde çevre ile ilgili panel ve toplantılar düzenleyerek daha bilinçli bir toplum oluşturmak için çabalayacaklarını ifade eden Sebahattin Gerkin, “Yaşanılabilir bir mahalle için çevre düzenlemesi oldukça önemlidir. Bu anlamda insan sağlığına değer verdiğimizden dolayı mahallemizde çevre düzenlemesine özel bir şekilde özen göstererek aynı zamanda görselliği ile insanın gözüne hitap edecek şekilde gerekli çalışmaları yaparak görüntü kirliliği oluşturan bütün unsurları ortadan kaldıracağız. Bu konuda gerek Valilik gerekse belediye ile iletişim halinde olarak çalışmalarımızı sürdüreceğiz” diye konuştu.

24 saat boyunca muhtarlığın mahalle sakinlerinin hizmetinde olacağını aktaran Sebahattin Gerkin şöyle dedi:

‘MUHTARLIK 24 SAAT HİZMETTE OLACAK’

Muhtarlık sorunlara 7/24 açık olacak şekilde mahalle sakinlerinin hizmetinde olacak. Mahalleli istediği saatte bize ulaşıp sorununu aktarabilecek. Biz de vatandaşın sorununu ivedilikle çözmek için elimizden gelen bütün çabaları sarf edeceğiz.

MUHTARLIK DANIŞMA KURULU

Mahallemizin ileri gelenlerinden ve yaşlılarımızdan oluşturacağımız ‘Muhtarlık Danışma Kurulu’ gerektiğinde sorunlara müdahale ederek problemler büyümeden çözecek. Mahallelinin bir sorunu olduğu zaman danışacağı en yakın kurum biz olacağız.

ÜRETİM ATÖLYELERİ

Türkiye’de giderek büyüyen işsilik sorunu bizlere de yansıdığı için negatif sonuçları da beraberinde getiriyor. Mahallemizde işsizlik oranını en aza indirgemek için üretim atölyeleri açacağız. Bu atölye projeleri sayesinde mahalle sakinlerimizi istihdam edeceğiz.

KADIN ATÖLYELERİ

Mahallemizde bir çok kadın iş olarak ev hanımlığı yapıyor. Boş vakti olan ve çalışmak isteyen kadınlara yönelik projeler hazırlayıp iş olanağı sunacağız. Bu çalışmalar sonucunda kadınlar, hem meslek sahibi olacak hem de para kazanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...