GAZETE SOKAK – Hatay’da Gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz kapsülüyle yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in ailesinin yaşadığı eve bir grup saldırdı. Cömert’in ağabeyi Adnan Cömert, saldırının planlı olduğunu vurguladı.

Hatay’da Gezi direnişi sırasında polisin attığı gaz kapsülüyle yaşamını yitiren Abdullah Cömert’in ailesinin yaşadığı Gazi Mahallesi’ndeki evlerine bir grup dün gece saat 00.30 sıralarında saldırı gerçekleştirdi. Saldırı sırasında Cömert’in ailesinin evinde ve araçlarında maddi hasar meydana geldi. Abdullah Cömert’in ağabeyi Adnan Cömert, saldırıyı sosyal medya hesabından “Evimize saldırdılar. Canımızı zor kurtardık” şeklinde duyurdu.

‘PLANLI BİR SALDIRIYDI’

Saldırının planlı olarak yapıldığını aktaran ağabey Cömert, olaydan bir saat sonra polislerin geldiğini ve saldırganların kendilerine ait aracın cam ve kapılarını kırmaya çalışırken kendilerini yaraladığını kaydetti. Saldırı esnasında evde hasta annesi ve engelli kardeşiyle olduğunu ve çok korktuklarını belirten ağabey Cömert, saldırganların kendi mahallelerinde oturduğunu kaydederek, “Çok kalabalıklardı. Daha önce de bize saldırdılar. Bu şahıslar kendilerini mağdur olduklarını iddia ederek bizden de şikayetçi olmuşlardı. Dün saldırı planlı biri saldırı idi. Biz bu saldırganlardan şikayetçiyiz” diye konuştu. (MEZOPOTAMYA AJANS)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...