GAZETE SOKAK – FETÖ üyesi suçlamasıyla gözaltına alındıktan sonra bir süre tutuklanarak cezaevinde kalan Batman Gazetesi kurucusu Nizamettin İzgi yargılandığı tüm davalardan beraat etti.

Gazeteci Nizamettin İzgi “Suçsuz olduğumu biliyordum ama bunu ispatlamak 2 yılımı aldı” dedi.

FETÖ üyesi olduğu iddiasıyla 7 ay 9 gün tutuklu kaldıktan sonra serbest bırakılan gazeteci İzgi, devam eden davanın karar duruşmasında FETÖ ile ilgisinin bulunmadığı kanıtlanarak beraat etti.

Batman 3. Ağır Ceza mahkemesinde yapılan son duruşmada Savcı, mütalaasında sanığın üzerine atılı suçları işlemiş olduğunu gösterir delil elde edilemediğinin anlaşıldığını söyleyerek İzgi’nin beraatını talep etti.

İzgi’nin avukatları, iddialara karşı gelen cevap yazılarının müvekkillerinin FETÖ ile ilgisinin bulunmadığını kanıtladığını belirterek beraat talebini yeniledi.

Karar için ara veren mahkeme başkanı kısa bir süre sonra Nizamettin İzgi’nin beraat kararını açıklayarak tüm yasakların kaldırıldığını beyan etti.

Beraat kararının ardından sosyal medya hesaplarında açıklama yapan İzgi, “İlk günden beri suçsuz olduğumu biliyordum, demek kaderimde bunları yaşamak da varmış. Uğradığım tüm haksızlıklara karşı yasal haklarımı sonuna kadar kullanacağım” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...