GAZETE SOKAK – Muhabirimiz Ahmet Kanbal’ın Mardin Büyükşehir Belediyesi yerleşkesine “yukarıdan” denilerek girişinin yasaklanması talimatının belediye kayyumu Vali Mustafa Yaman tarafından sözlü olarak verildiği öğrenildi.

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nde kayyum döneminde yaşanan yolsuzluk, ihaleye fesat, cinsel taciz ve rüşvet ilişkilerini ortaya çıkaran Mezopotamya Ajansı (MA) muhabiri Ahmet Kanbal’ın belediye yerleşkesine girişi bir süredir engelleniyor. İçişleri Bakanlığı’nın “gizli” talimatıyla belediye girişine yerleştirilen polislerin engeline ise, “talimat yukarıdan” gerekçesi gösteriliyor.

TALİMAT KAYYUMDAN

Söz konusu “yukarıdan” olduğu söylenen talimatın, Kasım 2016 tarihinde belediyeye kayyum olarak atanan Mardin Valisi Mustafa Yaman tarafından sözlü olarak verildiği öğrenildi. Yaman’ın belediye girişine yerleştirilen polislere, kayyum dönemi ile ilgili haberleri yapan gazetecinin tespit edilmesi ve belediyeye girmesinin engellenmesi talimatını verdiği belirtildi. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre, Yaman talimatın valilikten olduğuna dair de herhangi bir şey söylenmemesi konusunda uyarıda bulundu.

Öte yandan Kanbal’ın avukatları aracılığıyla belediyeye girişinin yasaklanmasına ilişkin Mardin Valiliğine yazdığı dilekçeye henüz cevap verilmedi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...