GAZETE SOKAK – Diyarbakır E Tipi Cezaevi’nde tutulan gazeteci Kibriye Evren ile Elif Kaya ve Hilal Ölmez’in PKK Lideri Abdullah Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması talebiyle dün itibariyle süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemine başladığı öğrenildi.

PKK Lideri Abdullah Öcalan’a yönelik tecridin kaldırılması talebiyle tutuklu bulunduğu Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi’nden süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemine başlayan Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı ve Halkların Demokratik Partisi (HDP) Hakkari Milletvekili Leyla Güven’in eylemi 40’ncı gününde devam ediyor.

Tecride karşı Türkiye ve bölgedeki cezaevlerindeki tutukluların başlattığı süresiz-dönüşümlü açlık grevi de 3’üncü grupla devam ederken, 30 tutuklu ise dün itibariyle süresiz-dönüşümsüz açlık grevi eylemine başladı.
Tutuklular tek taleplerinin PKK Lideri Öcalan üzerindeki tecridin kaldırılması olarak kamuoyuna duyururken, taleplerinin karşılanmaması halinde grevlerini sürdüreceklerinin altını çizdi.

Diyarbakır E Tipi Kapalı Cezaevi’nde gazeteci Kibriye Evren ile birlikte 3 kadın tutuklunun da süresiz-dönüşümsüz açlık grevine girdiği öğrenildi.

Greve başlayan tutukluların isimleri şöyle: Kibriye Evren, Elif Kaya ve Hilal Ölmez. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...