GAZETE SOKAK – 28 yıl önce düzenlenen silahlı saldırıda öldürülen Yeni Ülke gazetesi muhabiri Cengiz Altun, mezarı başında anıldı.

Batman’da 24 Şubat 1992 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren Yeni Ülke gazetesi muhabiri Cengiz Altun, ölümünün 28’inci yıldönümünde mezarı başına anıldı. Çamlıca Mezarlığı’ndaki anmaya, Altun’un ailesi ile birlikte gazeteciler katıldı. Saygı duruşuyla başlayan anmada Altun’un mezarına karanfiller bırakıldı.

DUYGULU ANLAR YAŞANDI

İlerleyen yaşı ve sağlık sorunlarına rağmen mezar başına kadar güçlükle gelip anmaya katılan Altun’un annesi Türkan Altun, çocuğunun fotoğrafını öpüp, “Ben sana kurban olamadım Cengiz’im” demesi duygulu anların yaşanmasına neden oldu.

‘OĞLUM HALKIN GAZETECİSİYDİ’

Anne Altun, okunan duaların ardından oğlu ile anılarını anlattı. Altun, “Oğlum bu fotoğrafı çektiğinde acele etmişti. İşi hep aceleydi. Yakasını dahi düzeltmedi. Oğlum bu halkın gazetecisiydi. Bir gün eve gelip Hizbullah’ın insanları parçaladığını anlatıyor ve onları ortaya çıkaracağını söylüyordu. Ortaya çıkardı da. Oğlum gerçekleri ortaya çıkardı diye öldürüldü. Ama bugün onlarca oğlum var” dedi.

Anma, okunan duaların ardında sona erdi. MA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Captcha loading...